Kenen ÄITI polttaa/on polttanut tupakkaa?

Miten se on vaikuttanut omaan tupakointikäyttäytymiseesi?

Saa mainita muidenkin perheenjäsenten tupakointitottumukset.
11338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

sellanen siveydensipuli et oksat pois. Ja se on varmasti vaikuttanu mun käyttäytymiseen, poltan juon sekstaan minkä kerkeen:B.

Äänestä
  • kaveripiiriä?

    Äänestä

  • -G. kirjoitti:

    kaveripiiriä?

    ehkä omaa ukkoa on tullut nuorempana enemmän ihailtua(täys juoppo:B)

    Äänestä

on polttanut tupakkaa. Isä poltti sisällä, nykyään ei polta enää ollenkaan. Otti ja lopetti tosta noin vaan ilman mitään apuja :O Ja poltan itse. Lisäks mulla on 2 isoveljeä ja ne polttaa myös mutta niiden vaimot ei polta.

Äänestä
  • lapsena jo myrkytetty.

    Äänestä

  • -G. kirjoitti:

    lapsena jo myrkytetty.

    nyt on pienin myrkytys jota olen lapsena saanut että silleen.

    Äänestä

En pidä tupakasta enkä polta, mutta joissain tilanteissa tupakan tuoksu tuo mukavia muistoja isoisästä mieleen...

Äänestä

oikeastaan kaikki läheiset polttaa. Muutama kaveri on, jotka ovat lopettaneet.

Äänestä

Itse olen polttanut 13 vuotiaasta asti. Ikää nyt 21v.

Äänestä

poltti ja kuoli alkoholismiin. Myös isäni poltti ja on alkoholisti. Itse en ole koskaan polttanut, eikä ole veljenikään.

Äänestä

jossain vaiheessa (ei raskaana olleessaan), mutta on lopettanut jo vuosia sitten. Poltti omalta äidiltään salaa.

Poltin teininä ja aikuisena kännipoltin vähän aikaa. Sitten kävi niin, että kaverit pummi mun tupakat ja tulta. Ei kannattanut enää maksaa kavereiden tupakointi, joten lopetin...

Isä polttaa vieläkin (eronneet). Sisko on kokeillut, mutta ei ole polttanut. Meidän avopuolisot eivät polta. Pyöritään aika paljon tupakoimattomien seurassa. Ei tarkoituksella, vaan on osunut sellaisia kaveripiiriin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


-G. kirjoitti:

Miten se on vaikuttanut omaan tupakointikäyttäytymiseesi?

Saa mainita muidenkin perheenjäsenten tupakointitottumukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu