Syvä huokaus

ei muuta kai voi...
71539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

olla mulle jo pakkomielle. Pitää varmaan lähteä hoitoon.

Äänestä
  • Olen miettinyt viime päivinä ihan vakavasti että jos hakeutuisin ammattiauttajan puheille, sillä tuntuu että saan kohta hermoromahduksen. Kaipa tämä epätavallisen voimakas rakastuminen on vain seurausta oman elämäni ongelmista.

    Äänestä

  • Pakkomielle :( kirjoitti:

    Olen miettinyt viime päivinä ihan vakavasti että jos hakeutuisin ammattiauttajan puheille, sillä tuntuu että saan kohta hermoromahduksen. Kaipa tämä epätavallisen voimakas rakastuminen on vain seurausta oman elämäni ongelmista.

    siitä tunteesta, äläkä mieti liikaa... Voimia

    Äänestä

  • Pakkomielle :( kirjoitti:

    Olen miettinyt viime päivinä ihan vakavasti että jos hakeutuisin ammattiauttajan puheille, sillä tuntuu että saan kohta hermoromahduksen. Kaipa tämä epätavallisen voimakas rakastuminen on vain seurausta oman elämäni ongelmista.

    on?

    Äänestä

Työpaikkaseksissä nuorempi virkamies antaa aina vanhemmalle etusijan lausumalla " olkaa hyvä, TE ensin. Tehkää hyvin".

Kohtelias mies voi tietysti osoittaa huomiotaan partnerilleen vielä pikku lajoilla tarjoamalla tälle yhdynnän jälkeen esimerkiksi savukkeen, paperimukin tai vaikka klemmarin..
Kuitenkin, kun työpaikkaseksi koetaan arvokkaaksi luontaiseduksi, se hillitsee tehokkaasti palkankorotusvaatimuksia ja ehkäisee täten tarvetta henkilöstön vähentämiseen tai pakkolomautuksiin..

Äänestä
  • joka ei tiedä mistään mitään. Hanki poika elämänkokemusta ja jatka käteenvetämistä vielä jonkin aikaa.

    Äänestä

  • puhuu tyyppi kirjoitti:

    joka ei tiedä mistään mitään. Hanki poika elämänkokemusta ja jatka käteenvetämistä vielä jonkin aikaa.

    Miehen kannalta syrjähyppelyn tavoitteena ei missään tapauksessa ole avioliitto. Naiselle naimisiinmeno sen sijaan on vakava juttu ja naimatta jääminen vielä vakavampaa.

    Mies ei kaipaa suhteelle onnellista loppua vaan loppua ilman hysteriaa. Siksi olenkin oppinut karsimaan suhteissani kandidaattien joukosta sinun kaltaisesi sekoboltsit joiden kanssa on syytä pitää kondomia myös nenässä ja kaikissa sormissa.

    Tuollaisia vakaumuksellisia feministejä ei kannata ottaa partneriksi muutenkaan, sillä kokemukseni mukaan näiden laukeaminen vie keskimmäärin 3 tuntia ja 47 minuuttia. Aatteistaan luopuneen entisen feministin sen sijaan tyydyttää jopa puolessa minuutissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


............ kirjoitti:

ei muuta kai voi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu