Kävin Suomulla

reggee okei

Siellä esiityi herra Alanko, mutta missä väki, ainakin kemijärveläiset loisti poissaolollaan.. Opetelkaa käymään ulkona, äläkää juoko kalsarikaljaa kotona..

3

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järviläinen

      Ei sitä kuuntele perkelekään. Vielä pitäisi mennä livenä kattomaan. Höpsistä heijaa. Ismo on jo rassannut oikean musiikin kuuntelijoita kautta aikain niin vielä jotain velipoikansa viisasteluja. Ei tule kauppoja.

      • Michael Lutz

        Ulkona pitäisi käydä ja katselemassa bändejä, mutta se ei suinkaan tarkoita että joku alanko on sen aikaansaajana.


    • tosi järkevää

      raahata suomulle esiintymään nk. "nuoriso-idoleita" missä nuoriso loistaa poissaolollaan ja lähiympäristöstä opiskelu ja poismuutto on vienyt kaikki kynnellekykenevät. Ainoat "palvelunkäyttäjät" ovat keski-ikäisiä, lapsiperheitä sekä eläkeläisiä, joten vanha sanonta: tarjonta ja kysyntä eivät kohtaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      9
      2781
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe