Hirvitys naiseksi

varmistetaas vielä.

No niin, utelias kun olen, niin täytyypä nyt tarkistaa, että olenko varmasti onnistunut tekemään kaiken mahdollisen, millä miehen kuin miehen saa välttämään minua kuin ruttoa.

Aloitetaan vaikka ulkonäöstä. Olen ylipainoinen ja reilusti, (tosin nyt olen ihme kyllä onnistunut laihduttamaan kohta jo 20 kilon verran.)

Minulla on ollut useampia yhden yön juttuja, lapsia ja tauteja minulla ei ole, ja ihan suomalaisia miehiä ovat kaikki kumppanini olleet.
Seurustellut olen todella harvoin. Olen luonteeltani sellainen, että minun on todella vaikea löytää miehiä, joihin rakastuisin ja vielä vaikeampaa sellaisia jotka voisivat rakastua minuun ja kuvitella parisuhdetta kanssani. Minulla ei ole mitään kilometrien pituisia listoja siitä, millainen miehen pitää olla, mutta jokin tuntuu aina epäonnistuvan.

Ja sittenl lisäksi olen vielä työtön, sotkenut raha-asiani perusteellisesti, ja kaikkea muuta tällaista. En tarvitse miestä selvittämään asiani ja hoitamaan ne kuntoon, saati että odottaisin miehen hoitavan esimerkiksi velkani. En todellakaan. Ongelmani olen itse hankkinut, joten itse myös hoidan asiani kuntoon.

Riittääkö jo, vai tarvitseeko minun vielä tehdä jotain ?

7

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MMies

      "ihan suomalaisia miehiä ovat kaikki kumppanini olleet"

      Kaltaisesi naudat voisivatkin painua Afrikkaan ja mieluiten ihan pysyvästi!

      • hmm.

        Mikäs sinua pännii? Jospa muistaisit ottaa rauhoittavat lääkkeesi.


      • fasfas
        hmm. kirjoitti:

        Mikäs sinua pännii? Jospa muistaisit ottaa rauhoittavat lääkkeesi.

        MMies on katkeroitunu paska jonka ainoo elämänilo on täl palstalla kasvottomana vinkuminen.


      • KylmäNainen
        fasfas kirjoitti:

        MMies on katkeroitunu paska jonka ainoo elämänilo on täl palstalla kasvottomana vinkuminen.

        ketään naista kiinnostaisi sellaisen miehen mielipide, joka ei saa pillua edes rahalla.


    • töykkis

      naisen ammatti, koulutus, työ ja raha-asiat ovat sivuseikkoja mulle. en ole kovin vaativainen ulkonäönkään suhteen. jos nainen on perusluonteeltaan mukava ja tuntuu olevan kiinnostunut, niin en välitä pienistä "puutteista", vaan annan kunnon mahdollisuuden!

    • arvosta itseäsi vaan

      Arvosta vaan itseäsi ja hanki hyvää itsetuntoa se on tärkeää. Jos itse tuntuu että haluat pudottaa painoa terveyden/hyvän olon vuoksi niin lue esim. ravinto-aineista, niin minä tein nuorena tyttönä. Ja silloin onnistut paremmin hallitsemaan kokonaisruokavaliota. Elämäntapa muutoksia, ei pika-dieettejä, herkuttelu ei ole silloinkaan poissuljettua kunhan ei kilokaupalla vetele. Painonvartijoillakin varmaan ihan hyviä oppaita. Ja mieti mihin suruun tai tarpeeseen syöt, usein joillakin voi olla joku syy. Ja siitä voi lähteä asiaa paremmaksi mietiskelemään. Insuliiniresistenssi, siitä kannattaa lukea. Ihan käelylenkit auttaa kuntoon tai oloon, ei tarvitse olla huippu-urheilija.

      Zemppiä. Olet varmasti ihana ihminen.

    • Itseäsi tarkoitat kaiketi!

      No mikäpä minä olen sinua/toisia tuomitsemaan/ elämäntyylisi vuoksi! Ihmetyttää vain varsin avomielinen paljastus... litarginiasi...
      (Eiköhän se ole ihan jokaisen oma asia/murhe, mikäli viittasit toiseen ihmiseen. Kuinka on henkilökohtaiset asiansa hoitanut tai kuinka ne ovat) Näillä asioilla ei ole mitään tekemistä kumppanin rakkauden kanssa, mikäli oikea mies elämään astelee! Sillä itsehän vastaat asioistasi, olit yksin tai toisen kanssa suhteessa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4088
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    10. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    Aihe