2 iskelmä biisiä hukassa

varis vähän sanoista muistan.. mut eka biisis menee et "shöten, shöten hän sanoi jotain sinne päin.." nais laulaja.

kakkosena oli joku et "lalalalalal tanssi, laula/naura vetonaula ootkin.."
naislaulaja kyseessä.

Eli siis biisin nimet ja esittäjät. TACK! :D
2260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eka piisin olen kuullut ainakin Mona Caritan laulamana, mutta en muista nimeä vaikka kuinka yritän miettiä. Mutta tuo toka on Einin laulama laulu Vetonaula.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelle P. ELLERVO kirjoitti:

varis vähän sanoista muistan.. mut eka biisis menee et "shöten, shöten hän sanoi jotain sinne päin.." nais laulaja.

kakkosena oli joku et "lalalalalal tanssi, laula/naura vetonaula ootkin.."
naislaulaja kyseessä.

Eli siis biisin nimet ja esittäjät. TACK! :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu