Suomen tenniskuningas Jakke Nieminen pöllytti Ivan Navarron 6-3, 6-3. Seuraavaksi suomalaisen sisupussin kovuuden saa tuta Saksan Schüttler.¨
Nieminen voittaa vielä sen jälkeen lukuisia top 10 pelaajia ja etenee Miami Mastersin semifinaaliin. Vai eteneekö?
Nieminen kohti suurtekoa
7
647
Vastaukset
- Mara2009
...mutta eihän se mitään vielä todista. Tosi hyvä lähtö kuitenkin Navarron kanssa, Schuettleriä vastaan Jarkko on pärjännyt ennenkin. Jos 3. kierroksella tulee sitten G. Simon vastaan, vaatisi se jo aikamoista optimisuoritusta - mutta eihän sitä tiedä! Kyllä Jarkko kunnossa näyttää olevan ja tätä on taas hauska seurata, ainakin viime kevääseen verrattuna.
- tuli
ja ranking nousee. Seuraavakin ottelu on ehkä/kenties voitettavissa.
Jarkolla kävi melkoinen tuuri arvonnassa, koska sijoittamattomana pelaajana hän olisi voinut saada kenet hyvänsä vastaan jo ensimmäisellä kierroksella. Olisi Jarkolle masentavaa kohdata Nadal, Federer, Blake, tai joku muu Jarkolle hankala vastustaja heti ensimmäisellä kierroksella.
Toivottavasti Jarkko voittaa vielä pari ottelua tässä turnauksessa. Pisteitä on paljon jaossa.- ei mahdollista
Ei Jarkko olisi voinut kohdata huippupelaajaa 1.kierroksella, mutta jonkun paljon Navarroa kovemman kylläkin ja sijoitetuista Sittiäinen kaikkein helpoin.
- mutta kuitenkin
ei mahdollista kirjoitti:
Ei Jarkko olisi voinut kohdata huippupelaajaa 1.kierroksella, mutta jonkun paljon Navarroa kovemman kylläkin ja sijoitetuista Sittiäinen kaikkein helpoin.
toisella kierroksella kuka hyvänsä sijoitettu voisi olla vastassa. Schüttler on hyvä pelaaja, mutta Jarkon hyvällä pelillä voitettavissa (ainakin mahdollisuuksia voittoon on olemassa).
Ensmimmäisellä kierroksella olisi huonolla onnella tullut Isner, Hewit, Gulbis, Baghdatis, Llodra, Haas, Querrey...; kovia pelaajia, joille Jarkko ei vältämättä pärjää.
Tuuria arvonnassa, toivottavasti Jarkon peli toimii, kun tulee näytön paikka.
- loistokaavio
Yksi näistä etenee välieriin
Simon 8 - Hewitt 92
Schüttler 31 - Nieminen 54
Söderling 24 - Kendrick 85
Tsonga 11 - Calleri 83
Blake 14 - Benneteau 44
Berdych 22 - Youzhny 62
Mathieu 33 - Baghdatis 105
Djokovic 3 - Dancevic 117
1.kierros Navarro 6-3, 6-3
2.kierros Schuettler
3.kierros Simon tai Hewitt
4.kierros Tsonga tai Söderling
puolivälierä Djokovic/Blake/Berdych/Mathieu/Baghdatis/Youzhny - jakke hoitaa
Täytyypäs panna vetoon kunnon potti shuttlerin puolesta. Rahantuloa ei voi estää, koska jarkon pipo ei kestä. Eikä tuurilla voiteta kahta ottelua peräkkäin.
- jakke hoitaa
Pääsiäiseen asti on taas viinarahat kasassa. Jarkkoon voi aina luottaa, on se vaan niin huono pelaaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581061Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140964- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75765Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342731