pool mailan tilaus

biljardi hai

oletteko tilanneet pool mailoja ulkomailta?
jos olette niin mistä?
kävin katteleen amerikkalaisilta sivustoilta ja siellä olisi halpoja keppejä,mutta postimaksut tulevat maksamaan enenmmän kuin itse keppi.
kepin bubjetiksi olen ajatellu semmoista 100 ekua.sillä luulis saavan ihan hyvän kepin.ja keppi laukku olis ihan jees.minkä merkkisiä mailoja tuolla rahalla sais jill apystyy voittaan turnauksia.hyvä aloitus keppi löytyy mutta peli keppi puuttuu.olisin kiitollinen jos laittaisitte linkkejä kun itse en osaa näköjään niitä löytää.kiitos jo etukäteen.

4

1980

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Diudiudiu
    • The Rat

      Kyllähän turnauksia voi voittaa millä kepillä tahansa, eikä satasella hyvää keppiä saa mistään.

      Tärkeintä kepin valinnassa olisi kuitenkin kokeilla sitä etukäteen. Eli kokeile ensin ja tilaa sitten sieltä, mistä halvimmalla saat.

    • Retaatori

      Alle 100€ keppiä ei kyllä kannata tilata ulkomailta.Kalliimmissa kepeissä Usa:ssa on parempi valikoima, hinta on kuintenkin lähes sama kotimaisissa liikkeissä.Euroopan ulkopuolelta tilattaessa kannattaa huomioida 22% alv jonka joutuu maksamaan tulliin.Postikulut Usa:ta on noin 35-40$/keppi.Varsinaista tullimaksua biljarditarvikkeista ei peritä. www.sbil.fi etusivulta löytyy linkit kotimaisten kauppiaiden sivuille.

      • poolguru

        Myös postikulujen hintaan pitää lisätä alv, joka pitää pulittaa tullille varsinaisen ostoksen alvin lisäksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2532
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1822
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1230
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      72
      1018
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      976
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      905
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      864
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      100
      843
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      781
    Aihe