Leikkiikö nainen ?

Olen jo 3 vuotta ollut rakastunut erääseen naiseen.
JOudun aina itse tekemään aloitteen keskusteluihin. Tarkoittaako tämä sitä että nainen ei ole kiinnostunut ? Hän kuitenkin hymilee minulle. Pelaako hän siis jotain peliä ja nauttii siitä että minä teen aina aloitteen vai miksi hän käyttäytyy tällätavoin?
7819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

epävarmuus tai ujous saattaa aiheuttaa ko. käyttäytymistä, ettei uskalla olla se aloitteellisempi ennen kuin kunnolla tuntee.

Äänestä

Ehkä hän ei ole kiinnostunut sinusta miehenä, mutta haluaa olla kuitenkin kohtelias sinua kohtaan ihmisenä???

Äänestä

kaveri hänelle. Tuntuu aika todennäköiseltä. Kamut on ok ja silleen, mutta ei heihin pidetä yhteyttä niin kuin ystäviin. Ja jos on huomannut ihastumisesi ei halua ruokkia sitä, esim olemalla aloitteellinen keskusteluihin jne.

Ihmiset hymyilee tutuilleen ja jopa tuntemattomille, ei siitä voi päätellä onko ihastunut. Epäilen ettei ole. Mutta jos haluat saada varmuuden/viedä asioita eteenpäin/lopettaa turhan haikailun on parasta kysyä tytsää kahville ja siellä sitten esim leffaan. Kaverina voi lähteäkin, samoin jos on ihastunut, mutta tuskin lähtee jos kokee ihastumisesi vaivaannuttavana. Toiminnalla asiat selviää, olisi sullekin parempi kun selviäisi, ei tuollaiseen kaukoihailuun juuttuminen ole oikeasti mitenkään romanttista tai ihailtavaa. Niin kauan olet jo kaukaa palvonut, että olisi jo aika joko luovuttaa tai toimia, jotta saat tietää todellisen tilanteen.

PS, oletko ajatellut, että 3v on voinut mennä ihan hukkaan, kun voi olla lähemmin tutustuessa sellainen, että kun suomukset karisee silmiltäsi oppiessasi tuntemaan tajuatkin haluavasi ihan muun tyyppisen naisen rinnallesi? Eli kannattaisi ihan oikeasti viedä asioita eteenpäin eikä uneksia elämäänsä.

Äänestä

On naisia jotka haluavat mahdollisimman monen miehen juoksevan perässä. On myös miehiä jotka haluavat mahdollisimman monen naisen juoksevan perässä. Nämä ovat ns. alfanaaraita ja alfauroksia, jotka kuitenkin haluavat lisääntyä vain keskenään. Jos saan sanoa suoraan, sinun kannattaa alkaa pikkuhiljaa rakastumaan sellaiseen naiseen joka juoksee jonkun alfauroksen perässä muttei sitä saa.

Äänestä
  • Miehen suurin onniko on päästä jonkun naisen lohdutuspalkinnoksi?

    Äänestä

normaalia naiskäytöstä? Harvempi nainen päällepäsmäröi tai on pirttihirmu.

Äänestä

Sisäänpäin kääntynyt luonnetyyppi ei vain yksinkertaisesti osaa teeskennellä ulospäinsuuntautunutta. Ei edes sinun mieliksesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mhagta kirjoitti:

Olen jo 3 vuotta ollut rakastunut erääseen naiseen.
JOudun aina itse tekemään aloitteen keskusteluihin. Tarkoittaako tämä sitä että nainen ei ole kiinnostunut ? Hän kuitenkin hymilee minulle. Pelaako hän siis jotain peliä ja nauttii siitä että minä teen aina aloitteen vai miksi hän käyttäytyy tällätavoin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu