Löytyykö helsingin ja järvenpään väliltä hyvää ja kokemusrikasta rumpuopettajaa nuorelle tytttöselle....sellasta joka opettais soittoa tulevalle hevibändin rumpalille??eli mulle...
haetaan hyvää rumpuopettajaa!!!
6
341
Vastaukset
- warheart
Otappa selvää onko Hesassa jotain monitoimitaloa(siis missä on kaikkea harrastuksiin liittyvää opetusta). Aika varmasti löytyy. Puhelinluettelon keltaiset sivut saattas auttaa tai voit myös kysyä jostain musaliikkeestä.
- Käppi
Mikäli täytät seur. ehdot, olen valmis upottamaan sinut rummunsoiton saloihin...
a. Olet innokas oppimaan uusia tekniikoita
b. Keppi pysyy kädessäsi
c. Omistat hyvän setin
d. Osaat laulaa mikkiin
Ota yhteyttä haudan taa: E. Vesala- rumpalintyttö
rumpukapulat pysyy kädes,oon innokas oppimaan,pystyn todellakin laulamaan mikkiin,hyvä rumpusetti,,,löytyy kyllä!
Ottaisitko muhun yhteyttä sähköpostiin ja laittaisit sinne yhteystietosi?
[email protected] - no-one
rumpalintyttö kirjoitti:
rumpukapulat pysyy kädes,oon innokas oppimaan,pystyn todellakin laulamaan mikkiin,hyvä rumpusetti,,,löytyy kyllä!
Ottaisitko muhun yhteyttä sähköpostiin ja laittaisit sinne yhteystietosi?
[email protected]No... en nyt haluaisi loukata ketään, mutta ajattelin kuitenkin tuoda ajatukseni julki.. Tytöistä ei KOSKAAN voi tulla miesten veroisia rumpaleita. Sama pätee missä tahansa muussa miehisessä lajissa! Naiset ovat surkeaa katseltavaa räpeltäessään jääkiekon perässä, heittelemässä koreja (jos edes ovat tarpeeksi pitkiä..), soittamassa kitaraa, ja lista jatkuu pitkästi...!!
Ei siinä mitään, antaa palaa vaan! ja kyllähän kitarat nyt vielä menee, jos todella osaa soittaa, mutta rumpujen takana pitää istua miehen, ei naisen. ikinä. Bändiä, jossa on nainen rumpujen takana, en menisi katsomaan, jos siitä pitää vielä maksaa. Anteeksi jos loukkasin joitakin, varsinkin sinua, rumpali tyttö, mutta mielipiteitä on monia. Eh.. nyt kyllä hävettää myöntää, että itse en ole ihminen, joka ei koske pitkällä tikullakaan miesten puolelle...:) Soitan bassoa.. mutta olen sitä mieltä, että miehet nyt vaan ovat "parempia", kunnioitan miehiä huomattavasti enemmän, kuin naisia. Itse siis olen nainen. Mutta... tällaista tällä kertaa..! - tasa-arvo
no-one kirjoitti:
No... en nyt haluaisi loukata ketään, mutta ajattelin kuitenkin tuoda ajatukseni julki.. Tytöistä ei KOSKAAN voi tulla miesten veroisia rumpaleita. Sama pätee missä tahansa muussa miehisessä lajissa! Naiset ovat surkeaa katseltavaa räpeltäessään jääkiekon perässä, heittelemässä koreja (jos edes ovat tarpeeksi pitkiä..), soittamassa kitaraa, ja lista jatkuu pitkästi...!!
Ei siinä mitään, antaa palaa vaan! ja kyllähän kitarat nyt vielä menee, jos todella osaa soittaa, mutta rumpujen takana pitää istua miehen, ei naisen. ikinä. Bändiä, jossa on nainen rumpujen takana, en menisi katsomaan, jos siitä pitää vielä maksaa. Anteeksi jos loukkasin joitakin, varsinkin sinua, rumpali tyttö, mutta mielipiteitä on monia. Eh.. nyt kyllä hävettää myöntää, että itse en ole ihminen, joka ei koske pitkällä tikullakaan miesten puolelle...:) Soitan bassoa.. mutta olen sitä mieltä, että miehet nyt vaan ovat "parempia", kunnioitan miehiä huomattavasti enemmän, kuin naisia. Itse siis olen nainen. Mutta... tällaista tällä kertaa..!Tsekkaappa urvelo Cora Coleham-Dunham. Beyoncen rumpali. Tai Terry-Lynn Carrington. Aivan helevetin kovia soittajia, muusikoita. Ja minä olen mies. Kyllä naiset osaa soittaa ihan siinä missä miehetkin.
- tasa-arvo
Ota yhteytta Tuomas Rauhalaan. Todella hyvä soittaja. Soittaa mm. For The Imperiumissa. Ja mukava tyyppi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.576629Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652753Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191872- 1471848
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181740Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1361731Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?271493- 1021457
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411206Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141173