Eli kannattaisiko ottaa?Paljonka maksaa?Sattuuko tekeminen, onko turvallista?Mikä on ikäraja?Missä tehdään? :) Kertoilkaas?
Body tattoo?? ---->
Tiskijukka
2369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Bodytattoohan on kestopigmentointiväreillä tehtävä kuva, joka häipyy ajan kanssa, n. 2-5 vuodessa. Joillain sivuilla kuitenkin kerrotaan, että kuvan haalistumisesta ei ole takeita, eli kuvaa ottaessa kannattaa asennoitua siten, että kuva on kestävä.
Ja jos kuva haalistuukin, niin kiva sitten pitää nahassaan useita vuosia jotain törkyisen näköistä suttua. Samalla vaivalla ottaa oikean tatuoinnin, joka pysyy hyvänä hautaan saakka.
Mutta jos ei ole varma, niin ehkä kannattaa jättää kuvan otto kokonaan.
Maksaa sikapaljon (enemmän kuin normaali tatuointi) ja mitä sillä rahalla saa.. juurikin sutun josta tulee vielä pahempi suttu ajan saatossa. Ikärajoista en tiedä mutta en näe mitään syytä miksi noitakaan tehtäisiin alle 18-vuotiaille, koska pois kulumisesta ei todellakaan mitään takeita. Riskit samat kuin tatuoinneissa. Joissakin kauneushoitoloissa tehdään.