Eikö kukaan muka tiedä?

Pömppömahaan tukisukkaa. Oon normalipainoinen, mutta vatsaa on liikaa. 175cm/75kg. Instrusta kai sais jotain tukiliivejä, mutta maksaa mansikoita. En mistään pornoliikkeistäkään viittis lähteä kyselemään.
61496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pömppömahaan, se on korsetti, nimestään huolimatta hyvin tehokas ja hyvin mukavakin, on kokemusta pitkältä ajalta. Katso vaikka osoitteesta loratus.de, siellä on sekä miesten että naisten malleja, tai funfetish.de jossa Vollersin malli V1891 sopii mainiosti miehillekin. Hinnat 100...200 euroa postikulut. Tilaa 15...20 cm pienempi kuin masun ympärys niin saat sopivan, näitä saa nyörityksellä löysättyä tai kiristettyä tarpeen mukaan.

Kotimaasta saa teettämällä, lynoure.com tai bellemodeste.com, hintaa tulee enemmän mutta istuvuus on hyvä, jos on kyse jatkuvasta käytöstä. Noilla postimyyntiliikkeitten vakiomalleilla on hyvä kokeilla, nehän voi vaihtaa jos eivät tunnu sopivilta.

Äänestä

Kikkeli nousee kivasti.

Äänestä

Hei! Mikset kokeile ihan tavallisista tavarataloista löytyviä alushousuja, joissa on korkea vyötärö ja se vyötäröosa on tukimateriaalia? Esim. maidenform valmistaa tällaisia, löytyy esim. Stockalta ja Sokokselta. Siis vanhat kunnon mummojen tukipöksyt. Ei maksa kovin paljon, ja on suht mukavat päällä, ja litistävät mahaa juuri sopivasti.

Äänestä

Pömppömahaan sopivaa tukea. Eikä tainnut olla mahdottoman kallis. Ja hyvä vihje tuokin, että muotoilevat alushousut tai sukkahousut.

Äänestä

Itse ostin Voguen korkealla housuosalla olevat sukkahousut, muistaakseni Silhuet Sokoksesta. Itselläni pituutta on 180 cm ja paino 95 kg. Suurin koko jäi itselleni liian lyhyeksi. Eli noissa sukkahousuissa on vatsan yli ulottuva housuosa ja silikoni nauha yläreunassa pitämässä ne paikallaan. Tosi hyvän tuntuinen keksintö, jos olisivat olleet vaan riittävän pitkät jalkojen osalta. Samaa tuotetta on myös ilman sukkia, eli ilmeisesti kuitenkin jonkin laisilla lahkeen pätkillä varustettuna, ajattelin kokeilla niitä vielä. Vessassa käynti on tietysti jonkinmoinen taiteilu noiden kanssa.

Äänestä
  • Minulla on myös tuollaiset Silhuette sukkahousut, mutta vähän hankalaa se vessassa käynti on mutta sujuu kuitenkin. Parempi vaihtoehto on samalla tekniikalla kudottu vastaava paksumpaa materiaalia oleva varsinainen alusasu (myydään telkkarimainoksissa). Sillä vessassa käyntikin sujuu vähän helpommin "eskimoaukon" avulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ABC-asema kirjoitti:

Pömppömahaan tukisukkaa. Oon normalipainoinen, mutta vatsaa on liikaa. 175cm/75kg. Instrusta kai sais jotain tukiliivejä, mutta maksaa mansikoita. En mistään pornoliikkeistäkään viittis lähteä kyselemään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu