Miksi

FIC

on fiasco? Tällainen on ainakin yhden kilpailijan (ei julkisen) blogin otsikko.
Hyvä ja tarpeellinen sarjahan FIC on.

4

735

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ????????????

      Kyseinen blogi oli ennen tätä juttua vielä julkinen. Linkit blogiin piti ilmeisesti poistaa
      sivuilta missä ( http://lemans2008.blogspot.com/ ) se vielä oli.
      Mutta nyt kun lipsahdus on päässyt käymään niin olisi kiva kuulla perustelut.
      Omasta mielestäni ainoa huono asia siinä on se että Äetsän ja Pyhtään kisat on peräkkäisinä päivinä.

      • jokalähtöön

        Mun mielestä voisit itse selittää tämän "lipsahduksen"-tarkoituksen. Onko niin että mitään kritiikkiä ei sovi antaa julkisesti vaan pitää vaan nyökytellä?

        Minäkin sanon että FIC on täysin turha keksintö jolla pyritään vain sitomaan luistelijat osallistumaan kilpailuihin ja maksamaan kova osallistumismaksu. Ja mitä siitä sitten saa? suklaapatukan tai nipun minibanaaneita?

        Mitä sai viimevuoden voittaja? eikös sen pitänyt olla joku lahjakortti?? tuliko siitä mitään vai menikö rahat parempiin taskuihin?, sehän ei olisi mitenkään ennenkuulumatonta.


      • ummetustauti
        jokalähtöön kirjoitti:

        Mun mielestä voisit itse selittää tämän "lipsahduksen"-tarkoituksen. Onko niin että mitään kritiikkiä ei sovi antaa julkisesti vaan pitää vaan nyökytellä?

        Minäkin sanon että FIC on täysin turha keksintö jolla pyritään vain sitomaan luistelijat osallistumaan kilpailuihin ja maksamaan kova osallistumismaksu. Ja mitä siitä sitten saa? suklaapatukan tai nipun minibanaaneita?

        Mitä sai viimevuoden voittaja? eikös sen pitänyt olla joku lahjakortti?? tuliko siitä mitään vai menikö rahat parempiin taskuihin?, sehän ei olisi mitenkään ennenkuulumatonta.

        Vai jokalähtöön, sittenhän lähtöjä on paaaljon.
        1. FICiin
        2. Lahti Halli SM
        3. lisenssiin
        4. muovikassiin
        5. luistelufoorumiin
        6. tuplapotkuun
        7. ravintoon&minibanaaneihin
        8. naimiseen
        9. paskantamiseen
        10.-100. rullaluisteluun
        101. kuka keräis rullaluistelulle?

        aikas moneen lähtöön... Pitäiskö tässä naurustakin maksaa... (mielelläni taas maksan)


    • syy

      Suurin kritiikki kohdistui kilpailujen epätasaiseen jakaantumiseen kauden mittaan, eli
      yhteensä 8 osakilpailua, joista 6 kilpaillaan lyhyen ajan sisällä 15.5-13.6, sitten odotellaan 1,5 kuukautta Savonlinnan kilpailua, jonka jälkeen taas 1,5 kuukautta Kuopion osakilpailua. Jos alkukaudessa sairastelua tai muu vähän pidempi este, niin kausi meni jo!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      47
      4691
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      20
      4494
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      74
      3565
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3533
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3487
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      93
      3361
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      168
      2886
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      2760
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2519
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      29
      2122
    Aihe