Mies, voisitko seurustella

naisen kanssa, joka on ennen ollut lihava? Entä jos nainen on ollut todella lihava ja kuvista näkisit että hän on ollut lihavana todella ruma? Häiritsisikö sinua ajatus että nainen saattaa lihoa uudelleen? Entä lihavuuden aiheuttamat muutokset naisen vartalossa? Missä vaiheessa naisen pitäisi kertoa? Jo ensi treffeillä - ei koskaan?
16595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ja aivan hyvin sen voi kertoo,tai sit ei. t.nainen.

Äänestä
  • naisia, jotka musta on kauniita kasvoiltaan.

    Äänestä

Hemmetin väliä tuollaisella asialla on.En minä ainakaan välittäisi hittojakaan.

Äänestä
  • Sellaisia ajattelin, että esimerkiksi mies voisi pelätä että nainen lihoo uudelleen tai että nähtyään kuvat ei enää pysty pitämään naista puoleensavetävänä.

    Äänestä

  • silti sama ihminen kirjoitti:

    Sellaisia ajattelin, että esimerkiksi mies voisi pelätä että nainen lihoo uudelleen tai että nähtyään kuvat ei enää pysty pitämään naista puoleensavetävänä.

    Se on silti sama ihminen ei vaikuttaisi mitenkään minun tunteisiin varsinkin kun mun omakin paino on aina sahannut eestaas.
    Ja luulen että suurin osa muista miehistäkään ei lopulta välitä sen verran monta varattua lihavaa naista tunnen.

    Äänestä

lihava menneisyys nyt tulisi keskustelussa esiin ennen pitkää? Tietysti riippuu ihmisten iästä. Jos joku 40v. on ollu 30-vuotiaana lihava niin so?
Ja mitkä muutokset? Ainakaan nuorella ihmisellä tietääkseni ei pitäisi hirveästi mitään roikkumista jäädä.

Jos nainen lihoo uudelleen niin se on sen ajan murhe. Ihan älytöntä ja nirsoa mielestäni syrjiä naista tai miestä sen takia että hän SAATTAA lihoa joskus,lol.

Äänestä
  • roikkumaan jos on ollut paljon ylipainoa. Varsinkin käsivarsissa ja rinnoissa ainakin mulla on roikkuvaa ihoa.

    Äänestä

se lihoo niihin mittoihin, kun luulee, että mies ei halua menettää hänelleomaisuuttaan. Joten se on ihan samantekevää, kerrotko. Useimmat eivät kerro, koska haluavat miehen omaisuuden ja lapset.

Äänestä

Aivan yhdentekevää. Kuka tahansa saattaa lihoa, jos semmoista pelkää niin parempi pysytellä poissa suhteista.

Äänestä

tunsin aikoinaan yhden naisen työkuvioiden ja yhden pidemmän työreissun kautta ja hän sanoi itse, olleensa joskus yli 100kg.

Sillä hetkellä mä en ensin suostunut uskomaan sitä, sillä nainen oli ihan helkkarin hyvän näköinen ja pukeutuikin oikein korostaen vartaloaan (niin tai ehkä just siksi).

Kertoa voi, jos haluaa, mutta kukaan, eikä mikään ei pakota.

Äänestä
  • että sinä et siis seurustelisi? Olisiko sulla vaikeuksia olla pelkkä kaverikin vai pelkästään seurusteluun vaikuttaisi?

    Äänestä

...naisen kanssa, joka on ennen ollut lihava?
- jep

Entä jos nainen on ollut todella lihava ja kuvista näkisit että hän on ollut lihavana todella ruma?
- Ns. ihmisen rumuus on minulle kasvoissa, ei kropassa. Sama se, jos lihavuus on mennyttä.

Häiritsisikö sinua ajatus että nainen saattaa lihoa uudelleen?
- jossain vaiheessa hyvin todennäköisesti

Entä lihavuuden aiheuttamat muutokset naisen vartalossa?
- jos suhde etenisi seksiin, niin sittenhän sen todella kova ylipainon huomaisi ihopoimuista jne. Vaikea sanoa, miten reagoisi. Naisen sisin se tärkein kuitenkin on.

Missä vaiheessa naisen pitäisi kertoa? Jo ensi treffeillä - ei koskaan?
- Kuten sanottua, raju ylipaino jättää jälkiä kroppaan laihtumisen jälkeenkin, vanhoja valokuvia tulee kuitenkin ilmi. Asia kannattaa siis kertoa, muttei vielä ensi treffeillä. On miehen häpeä, jos ihastuu kauniiseen ja kivaan naiseen, ja antaa sitten tämän menneisyyden vaikuttaa liikaa.

Äänestä
  • Vittu.

    Niin?

    Äänestä

  • palstan väki kirjoitti:

    Vittu.

    Niin?

    Ulkonäkökin vaikuttaa parinvalinnassa ja ihan alastikkin ollessa.

    Äänestä

  • on kai juuri niin että menneisyys vaikuttaa. Musta se on ihan ymmärrettävää, ettei mies halua naisen vartaloon mitään ylimääräisiä virheitä, kun niitä väistämättä on muutenkin. Pohdin vain, että olisiko mulle edes mahdollista mennä treffeille, mutta ehkä on parempi, jos en. :)

    Äänestä

  • silti sama ihminen kirjoitti:

    on kai juuri niin että menneisyys vaikuttaa. Musta se on ihan ymmärrettävää, ettei mies halua naisen vartaloon mitään ylimääräisiä virheitä, kun niitä väistämättä on muutenkin. Pohdin vain, että olisiko mulle edes mahdollista mennä treffeille, mutta ehkä on parempi, jos en. :)

    niille treffeille. EIhän sitä koskaan tiedä mitä tapahtuu. :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


silti sama ihminen kirjoitti:

naisen kanssa, joka on ennen ollut lihava? Entä jos nainen on ollut todella lihava ja kuvista näkisit että hän on ollut lihavana todella ruma? Häiritsisikö sinua ajatus että nainen saattaa lihoa uudelleen? Entä lihavuuden aiheuttamat muutokset naisen vartalossa? Missä vaiheessa naisen pitäisi kertoa? Jo ensi treffeillä - ei koskaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu