Tuoko kukaan maahan enään rollerbladen luistimia?
Rollerblade
Gunilla
71728
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Rollerblade.com-sivuilla annetaan tällainen dealer:
SCANTRADE SCANDINAVIA
Juvan teollisuuskatu 23
02920 ESPOO
Tel 358 400768844
hi. i woud like to get Rollerblade twister 80 )
ostin juuri tänään kärkkäiseltä rollerbladeluistimet, että sieltä niitä ainakin saa!!!
Ihan hyvin varustetusta urheiluliikkeestä.
Luistimeen käy samant varaosat kuin muihinkin koska renkaat ja jarruosat ovat kulutustavaraa ja laakerikoot euro standardeja keskenään.
Eli kaikkille tiedoksi että jos rulliksiin käy muidenkin merkkien osat keskenään,ei tarvi siis etsiä luistimen omalla merkillä kulutusosia.
kaivettu esiin, jos joku oikeasti oli keväällä ostamassa.
Nyt puhutaan läpiä päähän!
*kenelle kaikille tiedoksi? Mitä tarkoitat? Tietosi on nyt muualta kuin rullaluistelun saralta?
*puhutko edes rullaluistimista?
*ei pyörät ja laakerit ole mitään kulutustavaraa, kyllä niitä pitää valita
*jos ei ole aivan aloittelija, pitää olla tarkka: käytetty tekniikka, kropan paino, alusta noin esimerkkeinä ja monet muutkin asiat vaikuttavat rengasvalintaan
* renkaan profiili on rullauksessa a ja o. Tietysti jos ei osaa käyttää profiilia hyväkseen luistelutekniikassa, on vaikea antaa tarkkoja ohjeita kenellekään, mutta eivät ne silloinkaan ole ihme kulutustavaraa. Ihme väite. Pyörä kaikkein tärkein RULLAluistelun väline, koska se välittää ja tuottaa rullauksen liikkeen eli itse rullauksen, jos tyydytään ankkakävelyyn tai rullakoutsimaiseen potkimiseen.
Korostettakoon, että rullassa on kaksi kanttia, jos joku ei ole sitä vielä huomannut. Suomessa kaksi parasta molemman kantin käyttäjää ovat Ilmavirta ja Valtonen. Ja sen huomaa RULLAUKSEN KEVEYDESSÄ ja VAUHDISSA!!!!!!!
*jarrupalat ovat merkkikohtaisia
*ei niitä noin vaan saa kaupasta eikä pidä ostaa noin vaan, renkaissa on eri halkaisijat, eri kovuudet, jotkut rullakiekkoon, toiset rullalautaan, on eri tasoista ja hintaista
*laakereita on erilaisia ja jopa eri kokoisia
Jne.
Jne.
Hyvää loppukesää!
jos vaan haluaa