Miksi loukkaan rakastani..

Miksi loukkaan aina rakastani vaikka tiedän ettei oikeasti aihetta ole ja tiedän voivani luottaa häneen... Luulen välillä vaikka mitä ja sit loukkaan häntä epäilyksilläni..... Kuiten hän on ihaninta maailmassa mitä mulle tapahtunut
91110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Koska olet lapsellinen, käytöstavaton ihminen joka ei ota vastuuta käytöksestään. Olet itse ja vaan itse vastuussa käytöksestäsi ei kukaan muu. Mitä suustas tulee on itsestäs kiinni. Siihen ei oo mitään muuta syytä kun että alat ajattelee mitä sanot ja älä sano mitä loukkaa varsinkin jos rakastat niinkun sanot?!

Äänestä
  • Olet epävarma itsestäsi, et miehestäsi. Loukkaat miestäsi, koska et tahdo itseäsi "loukata" myöntämällä omat heikkoutesi. Epäilysi oikeutat sitten hokemalla, kuinka rakastat miestäsi vaikket käytökselläsi sitä osoita.

    Parannuskeinona suosittelen itsetutkiskelua ja sen pohtimista, miksi olet niin huonolla itsetunnolla varustettu tässä parisuhteessa sekä myös sen miettimistä, miksi niin voimakkaasta puolustelet alitajunnassa itseäsi.

    Äänestä

  • Armahda itseäsi. Pidin tästä kappaleesta. Paula Koivuniemi on UPEA LAULAJA (N)
    Laulun Sanat : On aivan hiljaista ei missään ovi käy, on sudenhetki, tuttu tumma keskiöinen ei varjot liiku nyt ei pilkahdusta näy. Ajatus kiertää niin etsien. On sulla puheenvuoro, suuri hiljais...
    Laulun Sanat : On aivan hiljaista ei missään ovi käy, on sudenhetki, tuttu tumma keskiöinen ei varjot liiku nyt ei pilkahdusta näy. Ajatus kiertää niin etsien. On sulla puheenvuoro, suuri hiljaisuus. Mä vielä vastausta odotan ja toivon, pitääkö salaisuudet vielä päivä uus. Ajatus kiertää, yö musta on.
    Kuuleeko yö kuuleko taivas tähtivyö.

    Miten sen vanhan laulun tahtiin sydän lyö. Sen vanhan laulun elämästä huolineen ja murheineen todeksi teen. Kuuleeko yö kuuleeko taivas tähtivyö.

    On vielä toiveilla ja unelmilla työ, kun varjon valonsäde ensimmäinen leikkaa, on uusi aamu. On kohta ohi tuima tummuus yöllinen. On tullut tilaa taas, on tullut välimatkaa. Jäi soimaan pohjasävel toivon arkaillen. Ajatus kiertää sut tavoittaa. Kuuleeko yö kuuleeko taivas tähtivyö.

    Miten sen vanhan laulun tahtiin sydän lyö. Sen vanhan laulun elämästä huolineen ja murheineen todeksi teen.

    Kuuleeko yö kuuleeko taivas tähtivyö. On vielä toiveilla ja unelmilla työ, kun varjon valonsäde ensimmäinen leikkaa, on uusi aamu. Vain ohut savujuova yöstä jälkeen jää. Se kihartuu ja sitten notkeasti haihtuu. Vain nämä kädet tämä sydän tämä pää, sinua kiertää saa jäädä muu..

    Kuuleeko yö kuuleko taivas tähtivyö. Kun uusi aamu jossain oven kiinni lyö, ja kohti valoa ja kohti uutta päivää. Ajatus vie, odotan niin...

    Kuuleeko yö kuuleko taivas tähtivyö. Kun uusi aamu jossain oven kiinni lyö, ja kohti valoa ja kohti uutta päivää. Ajatus vie, odotan niin .

    Kuuleeko yö kuuleko taivas tähtivyö. Kun uusi aamu jossain oven kiinni lyö, ja kohti valoa ja kohti uutta päivää. Ajatus vie, odotan niin Kun uusi aamu jossain oven kiinni lyö, ja kohti valoa ja uutta päivää. Ajatus vie, odotan niin
    Category: Music
    Tags:
    Paula Koivuniemi Kuuleeko Yö

    Äänestä

Kaikkihan me joskus sanomme sellaista mitä emme tarkoita,mutta huomaamme sen vasta kun sanat on sanottu ja huomaamme loukanneemme toista...mutta onneksi osaamme pyytää ja myös antaa anteeksi..ja jatkaa eteenpäin ja rakastaa toisiamme, vaikka se ei aina todellakaan ole helppoa, koska emme koskaan tule saamaan toisiamme..

Äänestä
  • Niin.... kuiten rakastan ja odotan seuraavaa.. kuin unelmieni öitä joita kanssas saan... muistoilla pärjään hiukan.. ajatukseni on sinussa kokoajan.. raksatan sinua.. Elämäni on kuin satua johon tahdon uskoa..

    Äänestä

  • osuma... kirjoitti:

    Niin.... kuiten rakastan ja odotan seuraavaa.. kuin unelmieni öitä joita kanssas saan... muistoilla pärjään hiukan.. ajatukseni on sinussa kokoajan.. raksatan sinua.. Elämäni on kuin satua johon tahdon uskoa..

    Onneksi unelmat täyttyvät edes joskus...niiden avulla jaksaa jatkaa arkea. Tarvitsen sinua siihen....on niin iso ikävä

    Äänestä

  • ikävä kirjoitti:

    Onneksi unelmat täyttyvät edes joskus...niiden avulla jaksaa jatkaa arkea. Tarvitsen sinua siihen....on niin iso ikävä

    tarvitsen myös sua rakkaani..

    Äänestä

  • Monta yötä enää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunnesairasko.. kirjoitti:

Miksi loukkaan aina rakastani vaikka tiedän ettei oikeasti aihetta ole ja tiedän voivani luottaa häneen... Luulen välillä vaikka mitä ja sit loukkaan häntä epäilyksilläni..... Kuiten hän on ihaninta maailmassa mitä mulle tapahtunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu