Moi! Tässä olisin katselemassa dirt pyörää, ja en oikein tiedä minkä ostaisi, joten päätin katsoa tietääkö joku muu jotain. Max hinta 600€ ja ei Dukea. Minä:
-13v
-166 pitkä
-50kg jos joku tietää sopivan diet pyörän niin voisi kirjoitella tänne.
-13v
-166 pitkä
-50kg jos joku tietää sopivan diet pyörän niin voisi kirjoitella tänne.
Vastaukset 6
Vanhimmat
..katsellut netistä? Chainrecationcyclesistä voisi löytyä varsin hyviä vaihtoehtoja halvalla. Käytettyä dirttiä ei sitten kannata hommata. Ovat aika finaalissa useinmiten.. Itse suosittelen crc:stä, Identitin P-45:sta. maksaakin vain reilut 300e. Rengaskoko on 24", on siten hieman helpompi käsiteltävä sinunkokoisellekin kaverille.
Oletkos BMX:ää muuten ajatellut ollenkaan?
Olen ajatellut bmx:ää, mutta tässä olisin hakemassa pientä maasto- ja hyppypyörää. Keulimista tulee kanssa tehtyä.
Maantiepyörä on sinulle varsin hyvä ratkaisu.
Jos nuorimies hakee dirttiä, niin maantiepyörä ei ehkä liippaa läheltä. Maantiepyörä on paras vaihtoehto lenkkipyöräksi.
Kohderyhmälle voisi heittona esittää lähettisinkulaa ;)
http://www.konaworld.com/09_paddywagon_en.cfm
KHE pygmy 24''. Aika loisto 350 e Kauppa-Veljistä.
http://www.kauppaveljet.fi/tuote/1466/
sun (ehkä) kannattais siinä mielessä kattoo sitä pyörää että kun olet tuossa iässä,sinä varmaan kasvat vielä,että siinä dirtissä on vähän kasvunvaraa sinulle.Silloin ei tarvitse vuoden päästä ostaa uutta pyörää (tiedän kokemuksesta!)