Kuka saa ostaa sinettihiuksia?

Saako tukusta ostaa hiustenpidennykseen sinettikiinnityksellä olevia aitoja hiuksia, vaikkei ole kampaaja? Kuulin, ettei saa. Eli pitääkö tämä paikkaansa? Mites niitä sitten saa hommattua kun kaveri, joka tekis mulle pidennykset ei ole valmis kampaaja.
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mun tietääkseni vain siinä parturikampaamo-liitossa tai vastaavassa saa tilattua niitä kampaamo-aineita kuten sinettihiuksia.

Äänestä
  • No, sitten on myös saksan taitajille mahdollisuus huutaa netistä edullisesti www.ebay.de hiuksia ja pidennyshylsyjä niihin kuuluvine tarpeineen...siinä ei tarvi olla kampaaja ja eri laatuja ja värejä löytyy. Hakusana "Haarverlängerung"...ensin on tietysti ilmoittauduttava ebayn käyttäjäksi...eli ilman kielitaitoa se ei todellakaan käy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaisa kirjoitti:

Saako tukusta ostaa hiustenpidennykseen sinettikiinnityksellä olevia aitoja hiuksia, vaikkei ole kampaaja? Kuulin, ettei saa. Eli pitääkö tämä paikkaansa? Mites niitä sitten saa hommattua kun kaveri, joka tekis mulle pidennykset ei ole valmis kampaaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu