erilainen + romanttinen treffipaikka Hesassa

Osaisiko kukaan neuvoa jotain hieman erilaista ja erityisen romanttista treffipaikkaa Helsingissä? =)
Itse asunut täällä vasta vähän aikaa, joten maantieto vielä aika hataraa. Haaveissa siintää tunnelmallinen majakka, laiva tms ;)
Tai jotain oikeasti muuten erilaista, jonne mennä ihanan ja romanttisen miehen kanssa deiteille.
62439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kasvitieteellinen puutarha.
Päälle kaffeet/lounas jossain rauhallisessa paikassa. Niitä en tunne, kun maalta oon.Paikalliset
siis avittamaan tytteliä heti tänne!

Äänestä
  • Kasvitieteellinen on hyvä!!

    Kesällä piknikki Suomenlinnassa on klassikko. On siellä talvellakin kaunista, mutta ei ole ehkä hirveän luonteva idea lähteä kuljeksimaan siellä kylmällä säällä (etenkin kun siellä aina tuulee ja on siis kylmempi kuin kaupungissa).

    Myös Seurasaari voi olla kiva, jos kaipaa luonnon rauhaan. Voitte vaikka ruokkia oravia, jos pidätte sellaista romanttisena :)

    Kahviloista suosittelen Kaisaniemenkadun Robert's coffeeta, siellä on rauhallisia sohvia, joihin voi vetäytyä juttelemaan. Aivan eri tunnelma kuin vaikkapa Fazerin kahvilassa, jossa ei saa mitään yksityisyyttä.

    Äänestä

Hmm.. Kauppatorin laitamilla pitäisi olla Katarina (?)-purjehduslaivanen, missä on erittäin tunnelmallinen messitila: voi syödä, kahvitella, juoda drinksuja. Suosittelen! :) Tai sitten Cafe Regatta: http://omakaupunki.hs.fi/mesta/308583/Regatta.

Äänestä

Vie kaveri linnanmäen merimaailmaan ja sen jälkeen piknikille linnanmäen kallioille :)
Hyvin toimii, on kokeiltu.

Äänestä

Merellinen maisema on romanttinen ja keväällä ja kesällä ehdoton valtti. Suosittelen Seurasaarta ja Suomenlinnaa

Äänestä
  • paljon hienoista ideoista! =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönen80 kirjoitti:

Osaisiko kukaan neuvoa jotain hieman erilaista ja erityisen romanttista treffipaikkaa Helsingissä? =)
Itse asunut täällä vasta vähän aikaa, joten maantieto vielä aika hataraa. Haaveissa siintää tunnelmallinen majakka, laiva tms ;)
Tai jotain oikeasti muuten erilaista, jonne mennä ihanan ja romanttisen miehen kanssa deiteille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu