Naiset ihastuvat

meuhkaajiin, päällepäsmäreihin jotka antavat äänensä kuulua. Oletteko koskaan ihmetelleet miksi naiset niin pitävät rock-tähdistä? Juuri tästä syystä. Kovaäänisimmät uhoajat saavat naisten alkeellisesti rakentuneissa aivoissa eläimellistä vastakaikua; kovaääninen on muita parempi, alfauros, jolla on tod.näk. vielä iso muna. Näin nainen ajattelee.
7778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sinulla ei taida olla yhtään mitään hajua siitä mitä naiset ajattelevat. :D

Äänestä

Voipa toimia myös toisin päin. Kovaääniset naiset ja kovaääniset miehet molemmat kerää huomiota. Mikäs sen parempaa kuin maksimoida se ääni heittäytymällä yhteen vielä. Saa entistä enemmän huomiota.

Äänestä

etsi renttu!

Kirjoitin joku päivä tuonne parinvalinta kaupankäyntinä-topikkiin listan niistä entisistä ihastuksenkohteistani jotka sillä hetkellä muistin. Kopioin sen nyt vielä tähän ja annan sinun tehtäväksesi etsiä tuolta ne rentut ja kovaääniset öykkärit.

Lainaus:


"Olen ollut ihastunut mm. seuraavanlaisiin ihmisiin:

1) lievästi ylipainoinen, suhteellisen tavallisen näköinen mutta itsevarma jätkä joka teki minuun vaikutuksen erittäin älykkäällä ja ammattimaisella esitelmällään koulussa.

2) übernörtin oloinen ja hemmetin kovan äo:n omaava äärimmäisen söpö, mutta näsäviisas ja monen mielestä ärsyttäväkin asperger-jätkä.

3) kyseenalaisia poliittisia mielipiteitä omaava, hauska ja erittäin suorasanainen meksikolainen jota melkein kaikki inhosivat hänen provosoivan ilmaisutapansa takia.

4) todella hyvännäköinen, älykäs ja musikaalinen, mutta jostain ihmeen syystä tyttöjen keskuudessa epäsuosittu, vaikeastilähestyttävä romantikkojätkä.

5) ulkonäöltään bisnesmiehen oloinen mutta melko lyhyt teekkari joka teki vaikutuksen itsevarmalla, sivistystä osoittavalla ja ammattimaisella tauluesiintymisellään(!).

6) ujonoloinen, introvertti ja sympaattinen nettikirjoittelija, jolla oli hauskoja juttuja mutta jonka ulkonäöstä ei ollut minkäänlaista aavistustakaan.

7) hyvin mielipiderikas ja kärkkäästi kirjoittava, erittäin älykäs itseäni nuorempi nettikirjoittelija jonka ulkonäköä en myöskään ollut nähnyt.

8) ensinäkemältä jokseenkin ruma, mutta mielenkiintoisilla jutuillaan ja itseilmaisutavallaan vaikutuksen tehnyt erittäin puhelias ja itsevarma, ulkonäöltään nörtähtävä, lyhyehkö tavisjätkä.

9) entinen koulukiusattu, todella kiltti, fiksu ja sympaattinen s-vikainen poika josta kehittyi loppuviimeksi todella hyvännäköinen, joskin erittäin homomainen, ja ihan pidetty ja itsevarma poika.

10) Pitkä, tumma ja urheilullinen ystäväpoika joka oli luonteeltaan reilu, älykäs, poliittisesti aktiivinen, melko herkkä ja aika tavallinen suomalainen jätkä. "



Montako alfaurosta/uhoajaa löytyi? Heidät tunteneena voin sanoa ettei yksikään istu tuohon stereotypiaan enkä ole kyllä koskaan muulloinkaan ollut kyseisenlaisiin ihmisiin ihastunut, ellei ihan ala-asteaikoja lasketa. Oikeastaan tuo lista on erittäin kattava kuvaus täysi-ikäisenä kokemistani ihastumisista.

Hämmentääkö, kun maailma ei olekaan mustavalkoinen?

Äänestä

Juu. On se hyvä että kerrot meille mitä kaikki naiset ajattelevat, vaikka
et itse ole nainen, eikä sinulla mitä ilmeisimmin ole pahemmin edes kokemusta heistä.

Onko se muuten jotenkin hämmästyttävää, että nainen huomaa paremmin itseään esille
tuovan miehen, kuin jokun nurkassa hiljaa nysvöttävän tyypin?

Äänestä

mulle opetettiin ÄÄNEN KÄYTTÖÄ. KYLLÄ VITTU PUHEESTA PITÄÄ SAADA SELVÄÄ!!

Äänestä

...selittelyä. Itse olen aina tykännyt rauhallisista, harkitsevista ja älykkäänoloisista miehistä.

Äänestä

Noilla ajatuksilla kannattaisi sunkin ruveta homoksi... Onnea miesten maailmaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovaäänisiin kirjoitti:

meuhkaajiin, päällepäsmäreihin jotka antavat äänensä kuulua. Oletteko koskaan ihmetelleet miksi naiset niin pitävät rock-tähdistä? Juuri tästä syystä. Kovaäänisimmät uhoajat saavat naisten alkeellisesti rakentuneissa aivoissa eläimellistä vastakaikua; kovaääninen on muita parempi, alfauros, jolla on tod.näk. vielä iso muna. Näin nainen ajattelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu