tosi-tv kilpailuista sinun olisi todennäköisintä voittaa?
- huippumalli haussa (jos olis miehillekkin sellanen)
- idols
- big brother
- project runway (en muista suomenkielistä nimeä mutta paras muotisuunnittelija voittaa)
- selviytyjät
- talent
- so you think you can dance (en muista tämänkään suomenkielistä nimeä mutta paras tanssija voittaa)
Perustelut kehiin myös!! Kiitos.
Minkä näistä
zisel
20425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
todennäköisintä noista kisoista mun olis voittaa ehkä big brother, koska: - en ole malliainesta - en osaa laulaa - en osaa ommella tms pätkääkään - en jaksaisi olla ilman mukavuuksia syömässä riisiä päivätolkulla ötököitten syötävänä - mulla ei ole mitään suurta erikoista osaamista - en osaa tanssia niin hyvin Persoonaa löytyy joten voi olla että pärjäisin BB:ssä, tai sitten vaihtoehtosesti mut potkittais juuri samasta syystä ekana ulos :P
Vastaan vain noiden muiden pohjalta nyt sitten että selviytyjät. Tosin en ole sitäkään seurannut, joten en muista mistä siinä pitikään selviytyä, mutta kyl musta sisua löytyy niin halutessani (Usein laiskuus vie kyl voiton)..
ohjelma jossa voittaa millä tahansa kyvyllä: voi laulaa, tanssia, tehdä taikatemppuja, sirkustemppuja jne jne... Eli jos on TOSI hyvä tai paras omalla osaamisalueellaan niin voittaa.
siten se selviytyjät ois se, jossa pärjäisin. En noissa muissa.
ei vois kukaan äänestää pois :)
näin ihana ja valloittava persoona :D
mä oisin samaan aikaan niin kateellisena koittaisin häätää sut ekana :P :D:D
Selviytyjät. Muihin ei ole mitään edellytystä kuin korkeintaan BB:hen. Mutta en osaa, enkä halua osata, mielistelyä enkä tapettina oloa, joten lentäisin aika äkkiä BB:stä pihalle. Vois käydä samoin Selviytyjissäkin mutta isoimmat mahikset mulla siinä olisi.
tarkoittais sen sarjan näyttämisen loppumista.
voittaa ehkä selviytyjissä. Perusteluna se, että olen samoillut pienestä saakka luonnon keskellä, ja useasti käynyt vaeltamassa rinkan kanssa eri kohteissa. On tullut opeteltua erilaisia selviytymiskeinoja, erilaisissa tilanteissa ... joten sormi ei mene suuhun kovinkaan nopeasti uuden, yllättävän tilanteen edessä.
mutta silloin oli 30 astetta pakkasta ja tuolla ollaan aina helteessä, tuossa sarjassa...
aika paha, näin pohjoismaalaiselle ihmiselle, ketä siihen ilmastoon ei ole tottunut. Voisi viedä yllättävästi voimia, ellei tankkaa riittävästi nestettä kehoonsa.
onneksi siellä on kuitenkin aika kevyt varustus päällä... mutta on se aika ikävää jo oikeastaan, kun on lähemmäs 50 astetta lämmintä... melkein, kuin olis saunassa koko ajan.
pärjää :) ... periksi ei annettaisi tuumaakaan, ellei taju lähde.
Vaikka mitään noista en sen kummemmin ole katsonut mutta selviytyjä olen aina ollut.
vaikea kysymys, kun en osallistuisi mihinkään tosi-tv:n ohjelmiin... Jos noista ois pakko valita, niin BB ois ainoa mahdollinen. Ainoa, jossa ei tarvitse osata mitään tai syödä mitään outoa (Selviytyjissä pitää)...
Big Brother. Ei mulla oo pienintäkään lahjakkuutta mihinkään noista muista sarjoista.
ehkä? - huippumalli haussa (jos olis miehillekkin sellanen) *ei tässä olis mitään jakoa - idols *tässäkin tippuisin aikas hätäsee - big brother *äänestettäis hyvin äkkiä pihalle jo kun olen niin ärsyttävä :>> - project runway (en muista suomenkielistä nimeä mutta paras muotisuunnittelija voittaa) *tässä olisi jakoa jo vuodelta 1994 artesaanikoulun ajalta (aina joskus vieläkin mulla iskee luovuus päälle) - selviytyjät *muuten kyllä mutta liian vahvana kilpailijana mut äänestettäisiin pois ellen voittaisi koskemattomuutta. - talent *tässä olisi paljonkin jakoa, jos ajattelee sillä painolla mitä kuulee ihmisten epäilyjä "ei se ole mahdollista..." "ei voi pystyä..." "ei se kuitenkaan osaa.." hiljaahan jokainen on sitten kun mennään siihen että näytän pystyväni. - so you think you can dance (en muista tämänkään suomenkielistä nimeä mutta paras tanssija voittaa) *saattais olla jakoa ja paljonkin.
että tiedän Talentia lukuun ottamatta muiden formaattien ideat, vaikka ei edes ole telkkaria. MadTV on parodioinut useampaakin noista ohjelmista, joten sieltä olen oppinut. -huippumalli haussa: en sopisi kisaan millään mittapuulla. Paremmin menisi leffan koekuvauksissa, jos johonkin tarvittaisiin hobittia. - idols: ei lauluääntä. - project runway: olen kullä ommellut paljon ja suunnitellut vaatteita. Voisin pärjätä tuossa. -selviytyjät: fyysinen kunto ei riittäisi. -talent: käsitin, että siellä voi esitellä erilaisia lahjakkuuksia. Olen säestäväksi pianistiksi ok, solistiksi en, joten jääköön kisa muille. - so you think you can dance: en oppisi tanssiaskeleita riittävän nopeasti.
Big brother unohtui. Olen melko pätevä seksissä ja juopottelussa, mutta en haluaisi tehdä kumpaakaan teeveessä.