Hei kaikille! Kertokaahan miten saisi ns. hikinäpyt otsalta pois?? Ihan karmea määrä yhtäkkiä tullut ja mikään pesu ei tunnu millään auttavan. :( Kiitos asiallisista vastauksista! :)
hikinäpyt pois
7
10315
Vastaukset
- sama ongelma
tuli tossa talvella yhtäkkiä ihan hirveesti muuten yleensä silkoselle iholleni pientä näppyä, ja kosmetologille menin, koska mitkään voiteet ei auttanu (käytän kosmetologilta ostettuja tuotteita, ei siis mistään markettikamaa). Eli kosmetologille suosittelen menemistä ja varmaan sieltä osaavat suositella myös jotain täsmävoidetta.
- Tämä auttaa
Minulla on hikinäppyjä ja muita ihottumia taipeissa ja kainaloissa joten menin apteekkiin ja sieltä ostin "Decubal" nimistä voidetta tepsii ihan supervarmasti! ;)
- Tässä myös vinkki
Mulla hiustuotteista tulee kaikenelaisia näppyjä ihoon. Kannattaa kokeilla silikonittomia tuotteita (esim. XZ ja Herbinalta löytyy myös pesuaineet muotoilutuotteita), koska itselläni ainakin pysyy näpyt poissa tällä konstilla. Ei uskois, että jopa muotovaahdosta voi noita näppyjä tulla mutta tuleepahan vaan. Ovat pysyneet poissa kun vaihdoin Herbinan hajusteettomaan muotovaahtoon. Kannattaa myös suihkussa huolella huuhdella pesuaineet pois, koska joskus voi kiireessä jäädä shampoota hiusrajaan tms ja näpyt seuraa perässä.
- ööööööööö
PESKÄÄ AAMUIN ILLOIN VEDELLÄ AUTTOI!
- ehkä tää
Käytä hydrocortisonia aamuin illoin ja jos haluat niin päivällä se
pitäisi tepsiä minulle ainakin vähäsen, ei mullakaan ole kaikki näpyt lähtenyt.. - Anonyymi
En tiiä mul on niitä kyynärtaitteissa
- Anonyymi
Moii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743387
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753127Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683002On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662661Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611729
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351695
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181679- 601618