Kuinka usein parturiin

Päivän gall-up

Miehet, kuinka usein käytte leikkauttamassa hiuksenne? Tai naisille: minkälaisin väliajoin passittaisitte miehen parturiin?

15

9371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miestä en ole koskaan passittanut parturiin, enkä passita; sehän saattais vaikka leikata lyhyeksi sen upean tukan, huh!

    • mielikuvitusvaimo japanista

      käy kerran kuukaudessa parturissa ja tulee parturireissun jälkeen kännissä kotiin.

    • jarona

      parturit. Aika usein joutuu käymään kun omaa ihanan tuuhean ja nopeasti kasvavan vaalean pehkon. Jos meinais pitkät hiukset kasvattaa niin ehdottomasti kyllä veisin parturiin. Itse pidän hiukset pitkinä ja ne on luonnostaan tosi tummat niin ei tarvi kuin välillä leikata latvoja vähän pois.

    • Kitekattia-

      Jos mies on kalju,tai siili ajaisin sen ite kotona. Jos on vaikeempi malli,laittasin parturiin kun alkais näyttään jo pahalta:b. Mut seukkaan pitkätukkasen miehenkaa,joten en laita sitä koskaan parturiin:).

    • Minä passittaisin historiaan naisen, joka passittaisi minut jonnekin. ;-)

    • Yleensä noin 2-4vk välein, vähän mielialasta riippuen. Edellistä kertaa ennen tosin oli n. 4kk tauko paikkakunnanvaihdon vuoksi. Tuttu ja turvallinen (ei koskaan saa mitä tilaa) ei ollutkaan tällä paikkakunnalla.

    • mirame81

      mieheltäin leikkaan kerran kuukaudessa.Ite käyn nykyisin harvemmin.Värjään itse ja leikkaankin välillä veitsellä.

    • lisäystä.

      Itse siis olen sinkkumies ja mulle on suunnilleen se ja sama että käynkö kuukauden vai kahden välein. Mutta jos asialla on jotain merkitystä naisväen kannalta, niin olen valmis tinkimään laiskuudestani...

      • mirame81

        ehdottomasti on väliä.T:parturi-kampaaja


    • exä käy trimmaamassa harvenevaa päätäni.

    • parturista...

      No. Jos mies pitää lyhyttä hiusmallia, niin siinä vaiheessa lienee syytä visiteerata, kun niskavillat alkaa loistaa ja malli hiuksista on kadonnut. Monikaan esteettiseltä kannalta määriteltävä asia ei miehen ulkomuodossa ole vastenmielisemmän näköistä, kuin se, että niskakarvat loistaa, kun vähänkin vilkaisee. Jos taas miehellä on pitkät hiukset, niin siinä vaiheessa voi parturi olla kova sana, jos haivenet alkavat kovasti harventua tai jos muistuttavat alkuasukkaan karvastoa. Pitkät hiukset ( joskin lyhyet kyllä myös, btw sivuhuomautuksena tällainenkin lauseyhteyteen liittymätön sulkeisiin) vaativat ainakin säännöllistä pesua, eikä musta sellaista kampausta ole syytä pitää ainakaan kovin ohuthiuksisen miehen. Pahinta ikinä on sivusta yli päälaen kammatut muutama ja tarkalleen kaljun yli paikalleen aseteltu hius. Siinä vaiheessa rehdisti kalju pukee paremmin.

    • MichikoXX

      Hän menee ihan itse parturiin noin kerran kuussa. Muuten hiukset alkavat mennä pyörtyväisen kohdalta pystyyn.

    • kahden kuukauden välein.

    • Ygg

      kuukauden välein. Leikkautan sen verran lyhyeksi ettei tarvitse jatkuvast parturissa ravata.

    • Anonyymi

      Ei Ole valia vaikka ei Kay koskaan, naisille on tarkein iso muna, agressiivisuus, narsisti alfa uros, joka pieksaa muut miehet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      13
      11335
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      37
      3863
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      110
      3036
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      125
      2391
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      81
      2045
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      196
      1761
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      299
      1006
    8. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      17
      790
    9. Toisten elämän moralisointi

      Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte
      Tunteet
      143
      745
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      53
      699
    Aihe