tervehdys

Harjavaltaan ollaan perustamassa usean sadan pakolaisen keskusta. Kertokaapas kokemuksianne pakolaisista. Olen ymmärtänyt, että siellä teilläkin on joku pakolaiskeskus.
4500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pakolaisista tosi paljon. Muuttunut Rovaniemen kadut ihanan värikkäiksi. Ihanaa suorastaan. Jee!

Äänestä
  • Miten sitä ennen on pärjättykkään, kun ei ollut maahanmuuttajia.

    Äänestä

  • tykkää. Mites nää suomalaiset looran vonkaajat?

    Äänestä

Ulkomaalaisia kyllä tänne ja äkkiä. Jospa sais tämä sisäsiittoinen junttikansa vähä muutaki ku serkun serkkua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rovaniemeläiset kirjoitti:

Harjavaltaan ollaan perustamassa usean sadan pakolaisen keskusta. Kertokaapas kokemuksianne pakolaisista. Olen ymmärtänyt, että siellä teilläkin on joku pakolaiskeskus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu