Olen varsin menestynyt, omaisuuttakin kertynyt muutamia miljoonia euroja, ei kuitenkaan kymmeniä.
Hyvää seuraa, lapsirakas (tosin tykkään vain omista lapsista), loistava kokki jne.
Hauskaa seurata kun deittinaiset keksivät mitä ihmeellisimpiä syitä miksi se ei käy, se ei käy, se ei kertakaikiaan käy.
Loistavaa ajanvietettä.
Hauskaahan tämä
palstan mies
181127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Miltä se tuntuu kun et kelpaa miljooninesi?
on siellä palleissa -u know....,...
Deittinaiset ovat tarjonneet monet hyvät naurut. Tietenkin on aika surkeaa kun niiden maailmankuva on tosi rajoittunut, kaikki joilla on paremmin ovat huijareita. Ja kaikki joilla menee yhtä hyvin ovat huijareita. Ja kaikki joilla menee huonommin ovat huijareita, lisäksi yrittävät päästä käsiksi rahoihin. Varsin hupaisaa.
minullakin oli vaihtoehtoina rikas mies, siis miljoonia löytyi ja kiireinen bisnesmies oli, golfia harrasteli yms. Toien mies oli työtön ja rahakaan ei juuri riitä kuin elämiseen ja arvaas mitä minä otin mieluumin sen työttömän.
..taitaa kaivella kuitenkin? Et muuten ois asiasta ja omaisuudesta maininnut. Minustakin ihan mukavaa ajanvietettä muttei kuitenkaan kenenkään kustannuksella mistä sinä tuossa toisessa viestissäsi annat ymmärtää hauskuuden repiväsi. Hyviä naisia täällä on, arkoja vaan tuppaavat olemaan ja itsetunnon pitää miehellä olla kutakuinkin kohdillaan ettei vaan epäily omasta riitämättömyydestä pääsis yllättämään.
En minä omaisuuttani ole erityisesti mainostanut, houkuttelisi vain vääränlaisia naisia. Hauskaa vaan etteivät edes viitsi ottaa asioista selvää, vaikka tietävät nimen, osoitteen ja puhelinnumeron. Pelkkä googletus kertoisi miten asiat ovat. Mutta kun haluavat elää omassa maailmassaan missä kaikki ovat huijareita tai muuten viallisia niin eläkööt.
..mitä tarkoitat tuolla. Jotensakin luulen että jotkut kyllä googlettaakin, silti pakenevat kun eivät voi uskoa että voisi joku mies olla ihan kunnollinenkin ilman isompia vikoja. Voihan se olla siinä kunnollisuudessakin vika kun oikeasti pahoilla tyypeillä ei tunnu olevan ongelmia seuran löytämisessä vaikka istumassa olisivat. Se minua itseä vähän kieltämättä sylettää kun jos johonkuhun alkais vähän tutustumaan niin melko välittömästi nainen alkaa mennä kuulustelutaktiikalla, silti koettaa syyllistää vaikkei vikaa löytäisikään, ihan yhtä seksikästä kuin bermudashortsit :D
Kuulustelu lienee varsin tavanomaista. Ja kun vikaa ei löydy niin keksivät sen itse. Pahimmillaan joku nainen on epäillyt minua pedofiiliksi kun olen kertonut että arvostan vanhanaikaista parisuhdetta, perhettä ja lapsia. Onhan tämä aika hassua.
..jo aika huippua, meitä taitaa olla kaksi sitten vaikka mulle eivät ole sanoneet mitään :D Onhan se kieltämättä aika hassua kun itse ainakin treffatessa haluaisin ensisijaisesti pitää hauskaa, kovin helposti tuntuu kuitenkin kääntyvän hiillostamiseksi, eipä ihme kun ei kipinöi :D
Et ole viehättänyt näitä naisia mitenkään. Pelkkä "hyvää seuraa" tarjoava ei aina kelpaa kaikille, ja kenelle se Sinun seurasi sitten on hyvää ja kenelle taas ei.. Toinen asia mikä ei sävähdytä kaikkia, lapsirakas, jokainen vanhempi rakastaa OMIA lapsiaan, mutta ei välttämättä toisen ja jos lapsetonta haeskelet niin lapsettomat hakeutuvat mielellään toisten lapsettomien seuraan.. Ei voi moittia "deittinaisia" jos seurasi ei kiinnosta joitakin, ei se raka tee rakkautta (kaikille).
saada joku kiinnostumaan...
Miksi deittinaisille ei saisi naureskella? Ne ovat niin hassuja.
että ehkä vika on sinussa, ei sun rahoissa. ehkä sinä olet sellainen tyyppi joka kukaan nainen ei kauan kestä katsella. liian itsekeskeinen ja omahyväinen, ja ehkä hiukan lapsellinen. siinä ei sitten miljoonat auta.
Jos noin olisi asiat niin kai se näkyisi myös normaalielämässä.
Mitä tarkoitat tuolla "se ei käy". Eivätkö ottaudu seurustelemaan vai sänkyyn? Mukavaa sinun kannalta jos koet tämän loistavana ajanvietteenä, mutta ikävää tuo kyynisyytesi. Kirjoitat olevasi hyvää seuraa, mutta jos noin ylimielisesti kirjoitat että rikaskin olet ja kyllä pitäisi kelvata, niin luulen asenteen heijastuvan takaisin. Siis oikeasti kun yrität treffailla niin oletko hyvää seuraa? Minäkin olen hauska ja kaveriporukassa juttu luistaa, mutta auta armias jos rupean miettimään että tuossa olisi mies joka kiinnostaa niin menen heti lukkoon. Käyttäydyn kuin ääliö ja se siitä tutustumisesta ja jatkoista :( No, tässä olen hieman siirtynyt tänne nettiin jos vaikka saisi kontaktia ja voisi hieman vaihtaa ajatuksia ja kuulostella ensin ja sitten kun sopisi treffit niin olisi helpompi olla oma itsensä. Nyt kun olen seurannut kirjoittelua niin huomaan täällä ilmassa tiettyä "kostonhimoa". Kun nyt ei tärpännyt ja olen kuitenkin niin hyvä niin annan takaisin kaikille oikein olan takaa. Itse en haluaisi muuttua vaikka takkiin tulee. Omat vaatimattomat toiveeni tavallisesta kaverista alkavat tuntua kaukaisemmalta unelmalta kuin koskaan. Niin se vaan on ettei helppoa ole täällä kirjoitella ja yrittää tutustua, kun osa porukkaa on ilmeisimmin ihan pilailu mielessä paikalla, osa taas pettyneitä ja sitten se osa joka tosissaan olisi mukana. Kuinka kauan tässä jaksaa uskoa ja toivoa, että hyvyydellä ja pitkämielisyydellä löytyy hän jonka kanssa synkkaa? Kieltämättä kirjoituksesi oli taas kuin olisi kylmää vettä kaadettu niskaan. Älä lannistu vaan positiivisuutta kehään, kyllä täällä aitojakin hakijoita on. Toisaalta miksi tyytyä sellaiseen jota ei kiinnosta ja vaikka olisikin jo sata pettymystä takana niin ei kai se voi enää paheta. Kyllä sen oikean on sieltä joku päivä tultava vastaan. Huomannet että yritän samalla valaa uskoa itseeni, että takaiskut jaksaa tässä matkan varrella ennenkuin "tärppää" :)
Olen ihan aikuinen, ei se paljon heilauta jos joku nainen ei ole kiinnostunut. Joskus hyvin harvoin tulee hieman surullinen mieli kun pystyn näkemään mihin olisi ollut aineksia. Ero normaalielämään on kuitenkin huima, deittinaiset etsivät vikoja tikun kanssa ja normaalielämässä ollaan erittäin kohteliaita puolin ja toisin. Samahan se minulle on jos joku nainen haluaa alkaa valikoida kolmestakymmenestä miehestä sitä parasta, silloin poistun ja nainen jää valikoimaan 29:stä. Ja kuten sanoin, en minä ole varallisuudellani leveillyt, en tosin ole sitä peitellytkään jos joku on kysynyt.
Niinpä. Toisaalta sinä olit näkevinäsi mihin olisi ollut mahdollisuuksia, ei se toinen osapuoli eli ette kuitenkaan kohdanneet, koska hän ei nähnyt sitä omana tulevaisuutenaan. Juju on kai siinä että molemmilla tulee se ahaa, tässä ja nyt ja tuohon suuntaan yhdessä. Niin ja ei kai siinä silloin olisi halua hohhailla ja ruveta valikoimaan. Tällaista tämä elämä on erilaisine odotuksineen ja kohtaamisineen. Ikävä että koet deittinaisten vain etsivän vikoja. Aikamoinen tuuri sinulla kun vain sellaisiin törmäät. Muuta hakua ja kokeile toisentyyppistä kuin olet tähän mennessä hakenut. Ehkä ne "aarteet" ovat siellä piilossa vaatimattomine profiileineen ja miettii miksei tärppää ;) Ehkä se mollaaminen on helpompaa netissä kun ei tunne toista muuta kuin kirjoittelun pohjalta. Oikeassa elämässä ei varmaan vasten kasvoja olisi pokkaa edes sanoa puoliakaan. Itse en tapaa mollata, mutta ei noita mahdollisuuksiakaan niin usein ole :D
Ehkä olen ennakkoluulottomampi kuin deittinaiset. En odota että naisella tarvitsisi olla kaikki hyvät ominaisuudet kerralla, jos joku puuttuu niin pystyn auttamaan tai opettamaan. Tärkeintä on että nainen on iloinen ja reipas, sellaisen kanssa on helppo olla. Enpä minä ole ketään kovin aktiivisesti haeskellut, kupletin juoni tuli selväksi tosi nopeasti. Toisinaan kumminkin tulee mielenkiintosia ihmisiä vastaan.