Olemme seurustelleet vaja 3 vuotta, mutta nyt tuntuu että minun on pakko päästä irti tästä suhteesta. Olen jo muutamen kerran päättänyt, että nyt minä otan asian puheeksi. Mutta sitten kun tavataan niin keskustelu onkin mennyt ihan eri suuntaan. Joku joskus tänne kirjoitti ettei suomenruotsalaiset osa tehdä loput. Ihan typerä kommentti, minuun se kuitenkin osui täysin.
Se on aina helppoa "neuvoa" miten muut kannattaisi tehdä, mutta itse ei saa mitään aikaiseksi. Tarvitsen olla yksin vähän aikaa. Haluan rakastua!
Jag vill vara
singel!!!!
1344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Liian tiivis suhde on muuttunut tukahduttavaksi, ja ahdistut siitä.Symbioosi-vaihe on ohi ja halu- at olla oma autonominen persoona.Eron voi tehdä yhteisymmärryksessä,vaikkakin tunteiden hallinta voi olla vaikeaa.On kyllä fiksua jos lopetat 3:n vuoden suhteen niin hienotunteisesti ja rehelli- sesti kuin osaat.Ex-rakastettua ei saa murskata. Haluat jo nyt rakastua johonkin uuteen.Sehän on selvä merkki,että tämä suhteesi on förbi.