paras punk bändi?

Eli mitkä on teidän mielestä parhaat punk bändit?
383362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Vastaan samallalailla kuin aiemminkin.Kaikkien aikojen paras on tietysti Clash.Nykyisistä the Business.

Äänestä
  • The Clash number 1!!!!!!!

    Äänestä

DK.

Äänestä

THE CLASH!

Äänestä
  • edelleen noi samat!!!
    (=
    kaaos
    riistetyt
    no shame
    pohja
    abnormi
    maho neitsyt
    rancid
    pelle
    distemper
    turuntauti
    kauniit poliisit
    pojat
    siinä kaikki hyvät!!!!!!!! ja tietty dk

    Äänestä

Dropkick murphys
Rancid
Leftover crack/choking victim
Anti-flag

Äänestä
  • sex pistols osui ensin ja tykittää vieläkin!

    Äänestä

Sex Pistols.

Muut on kopioita.

Äänestä

Onhan noita paljonkin

the Damned
Buzzcocks
Johnny Thunders
Adverts
X-Ray Spex
SLF
Ramones
Sham 69
Eddie&Hot Rods
the Jam
Joy Division
the Boys
Undertones
PIL
Skids
Alternative TV
Talking Heads
Johnny Moped
Barracudas
Iggy Pop
Magazine
Boomtown Rats
Slits
Raincoats
Patti Smith
Richard Hell
Lou Reed
Adam Ant
Vibrators
Stranglers
the Cure
Gang Of Four


PS. Paras on tietysti the Clash

Äänestä

paras oli Dead Boys

Äänestä
  • Paras on Lama. En tiiä miksi, se vain on, ainaskin siltä tuntuu nyt, ehkä mieli muuttuu jo huomenna -:). Mutta onhan myös Appendix, vanha Virkavalta, Aivolävistys ja tuollaiset. Paljon paljon on hyviä ja monet bändit on just livenä loistavia, vaikka levyt ei oiskaan ihan niin hyviä.

    Äänestä

The Ramones, ei epäilystäkään. The Clash oli myös hyvä.

Äänestä

puhelinkoppi
shitter limited
olotila
kollaa kestää
lama
....nää tuli nyt ekana mieleen suomalaisista...
ulkomaalaisista ehdottomasti

tragedy

Äänestä
  • Pelle MIljoona
    Ramones
    The Clash
    Kaaos
    Olotila
    Turun Tauti
    Terveet Kädet
    Katastrofialue
    Lama

    Äänestä

Misfits

onhan noita muitakin hyviä, eli vaikea sanoa parasta.

Exploited
shitter limited
lama
g.b.h.
damned
stiff little fingers
dead kennedys
turun tauti
rattus

Äänestä

www.ggallin.com

Äänestä

Noh, täytyy sanoa, että en aina ole ollut innoissani oikein mistään musiikista, eli kovin monia pändejä en ole edes kuullut, mutta kyllä se punk kaikkein parhaalta kuitenkin on kuulostanut.
Huomasin, että Eppu Normaaliahan ei kukaan ole maininnut. Sehän oli alkuaikoinaan myös punkbändi. Musiikin laadusta noina aikoina en sitten tiedä, mutta ainakin muuten upea pändi, joten mainitsenpa sen.
Pellellä on myös joitakin hyviä piisejä. Ulkomaisista en tiedä oikeastaan mitään, mutta kun Ramones, Clash ja Sex Pistols ovat niin isoja nimiä, niin pakkohan niiden hyviä on olla.

Äänestä

Mitä te sit oikeen kuvittelitte? Clash vai? AAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAH!!!

Äänestä
  • En mä (siis se kuka kirjotti ton viestin "Paras punk bändi?") kirjottanu tota edellistä viestiä, oli vaa pakko ilmottaa ku oli sama nimimerkki. Ja Clash on sitä paitsi hyvä!

    Äänestä

ulkolaisia:sex pistols,the clash,the exploited,
dk,ebba grön,partisans,one way system ja ramot.
suomalaisia:kaaos,riistetyt,lama,häiriköt,rattus,
raato,c.m.x,terveet kädet,poliisivaltio,fucking
finland,bastards,kohu63,pelle miljoona,ratsia,
kollaa kestää,ypöviis,k.t.m.k,w.d.m,klamydia,
appendix,musta paraati,shitter limited,nukkekoti,
varaus,vaurio ja kuolleet kukat.

Äänestä

1 sex pistols
2 rancid
3 ramones
4 bad religion
5 green day

Äänestä

Kiitos, kiitos, kiitos paljon kaikille vastauksista!!!

Äänestä

ne sentaan tietaa mita tekee!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • TÄSSÄ MUN MIELESTÄ PARHAAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    blink182,311,offspring,millencolin,br,nofx,
    fu manchu,pennywise,lagwagon,autopilot,less than jake,god,the odorants,dumbster,brand new,gold finger,ramones,green day,sex pistols...

    MUUTA EI NYT TUU MIELEE MUT VARMAA JÄI MONTA SANOMATTAKIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Voi Jeesuksen penis.. Olet kyllä väärällä osastolla..

    Äänestä

  • Kyl ne varmaan tietää mitä ne tekee, muttei miksi....

    Äänestä

1.nirvana!!!
2.sex pistols!
3.good charlotte!

Äänestä
  • No voi helvetti mitä paskaa! Olet varmaan joku 14-vuotias teini joka on joskus kuullut että joskus muinoin oli semmonen punkki-bändi kuin Sex Pistols. Seinällä roikkuu Cobainin juliste jonka ripustit muutama vuosi sitten sinne koska oli hienoo kuunnella sellasta bändii jonka laulaja ampui itsensä! Ja nyt katsot MTV:tä peukut pystyssä, jospa sieltä tulisi Good Charlottea. Se on niin helvetin kovaa tykitystä! On se niin vitun punkkia että....!!

    Äänestä

  • Ainoa punk bändi noista on Sex Pistols...

    Äänestä

GBH, DK, Lama...

Äänestä

suosikki punk bändejäni ovat:exploited,rancid,ramones,lama,appendix,kaaos,vandaalit ynm. tietysti punkin "esi-isä" bändi, eli sex pistols kolisee... kaikki te jotka uskotte asiaanne, pärjäilkää ja jatkakaa samaan malliin!!! PUNK´S NOT DEAD!

Äänestä
  • tykkään rankemmasta punkista ja sitten siitä pop punkista...parhaita ovat good charlotte,mest,simple plan,rancid,anti flag, the sex pistols,nirvana,goldfinger,the distillers,
    buzzcocks,the snitches...
    joo ja mun mielest on tyhmää sanoo jotain teiniks jos tykkää good charlotesta...mitä pahaa teineissä on? kaikki kuuntelee mitä haluaa..ok?
    mä vihaan just tämmöstä paska-touhua,kun kategorioidaan ihmisiä ja musiikkia..pitääkö kaikkien olla samanlaisia? voi vittu tommonen on lapsellista

    ainiin ja muistakaa kattoo sub tv:ltä joka sunnuntai the punk show;)

    Äänestä

ette te mitään punkista tiedä.

Äänestä

Ramones, Clash, Pistols ja NY Dolls.

Äänestä

CRASS

Äänestä

se on sum 41!!
aivan loistava bändi!!

Äänestä

Parhaat ovat Generation X,The Clash ja Ramones

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


punke kirjoitti:

Eli mitkä on teidän mielestä parhaat punk bändit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu