Nännien muoto?

Meeri

Toimivatko nännilävistykset minkälaisissa nänneissä tahansa? Olen katsellut kuvia ja miettinyt, että parhaalta lävistys tuntuis näyttävän tummahkossa, selkeästi nöpöttävässä nännissä. Omat nännini eivät reagoi mihinkään helposti, ovat siis suurimman osan ajasta "pehmeät" (niin kai yleensä?), ja melko vaaleat, joten sopiikohan niihin korut laisinkaan? Meneekö tappi sieltä nännistä läpi ihan nätisti, vaikka nipukka ei olisi järin suuri?

Uskon kyllä enimmäkseen siihen, että mennään ihan lävistäjältä itseltään kysymään asiat, mutta nyt ylittyi mun kehtaamismäärä. En viitsi mennä vilauttamaan nänniä, että tämmöset on, sopisivatko tapit?

Että tällainen askarruttaa. Otan mielellään vastaan sekä mielipiteitä siitä, että minkälaisissa nänneissä lävistykset näyttävät hyviltä että mahdollisista käytännön esteistä. Kiitos!

"Näkyviä" lävistyksiä en tahdo, enkä mitään napalävistystä tms., joten vaihtoehtoina ovat lähinnä nännilävistykset tai vaikkapa clithood, mutta jälkimmäisen kanssa mielummin vielä odottelisin.

8

6610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minääää

      mulla on melkee tollset ku kuvailit.. aluks epäilin et näyttääköhä rumalt ennemmi ku hienolt mut kyl tää on hieno!!! oon tosi tyytyväinen. reagoikin paremmin :) ei tä viäl kauheen kauaa kyl oo ollu..mut silti! nyt vaan toivon ettei kasva ulos tai tulehdu tai muuta kamalaa..

      • Meeri

        Reagoivatkin paremmin? Siis että hyvästit pehmonänneille, ainakin osa-aikaisesti?

        Mitähän sitä tekis...


      • rings
        Meeri kirjoitti:

        Reagoivatkin paremmin? Siis että hyvästit pehmonänneille, ainakin osa-aikaisesti?

        Mitähän sitä tekis...

        Otin ekaksi toiseen nänniin renkaan 5v sitten. Pian huomasin tämän nännin "nöpöttävän" suurempana esim. paidan läpi. Sitten vuosi myöhemmin otin toiseenkin. Paranivat 2-3kk, jona aikana ei kannata rintsikoita pitää. Nyt nännit ovat suuremmat, ja reagoivat kosketukseen, sekä kylmään erittäin herkästi. Tykkään!


    • justiina

      Entäs jos on sellaiset nännit jotka eivät ole "ulkona" laisinkaan, tarkoitan että silloin kun nännit kovettuvat ne erottuvat sitten mutta eivät ole kovinkaan suuret.. vaikea kuvailla mutta toivottavasti tuosta saa jonkinlaisen kuvan.. Että voiko tuollaisiin laittaa sitten ollenkaan?

      • Sivullinen

        Yx tuttuni suurensi nännit nännipumpulla ennen lävistyksen ottoa. Ovat nyt reilut pari senttiä koholla, ja kylmässä vieläkin enemmin. Vaikutus on jäänyt pysyväksi 4-5 kk kestäneen päivittäisen pumppauksen jälkeen.


    • Jaana

      Mulla on tälläiset "Janet J" -nännit. Siis mielestäni ylisuuret. Olis kai helppo ottaa näihin korut. Pitää vielä miettiä kuitenkin.., ja mitenkäs se imetys sitten sujuu??

      • Janna

        Eihän lävistys vaikuta mitenkään imetykseen, koruhan otetaan tietenkin pois imetyksen ajaksi, kuulemma imetys onnistuu myös korunkanssa, mut suositeltavaa on ottaa pois.

        Itse otin korut pois vähän ennenkuin tyttöni syntyi, ja laitatin taksin noin vuoden kuluttua, kun aikasemmin ei ollut aikaa, enkä viitsinyt ottaa riskiä jos lapsi potkasee korun irti, kun pidän sylissä.


    • niinniin

      Et siis kehtaa nännejäsi lävistäjälle näyttää. Entäs kun sen pitäisi ne lävistää? Miten ajattelit kehdata?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1853
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1741
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      35
      1507
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1198
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      94
      1195
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1114
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      354
      992
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      869
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      831
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      816
    Aihe