Upeat naisen hiukset. Millaiset ne ovat?
Ja
Arvioitteko naisen luonteen hänen hiuksiensa perusteella?
Esim. polkka=tylsän asiallinen, lyhyt=energisen urheilullinen...
Itselläni on pitkät, paksut, pörröiset, shakiramaiset kullanpunaiset kiharat. Lähes poikkeuksetta miehet kuvittelevat minun olevan kevytkenkäinen seksipeto. Todellisuudessa pikemminkin siveyden sipuli.
Hiuksetko antavat ymmärtää...?
Ja
Arvioitteko naisen luonteen hänen hiuksiensa perusteella?
Esim. polkka=tylsän asiallinen, lyhyt=energisen urheilullinen...
Itselläni on pitkät, paksut, pörröiset, shakiramaiset kullanpunaiset kiharat. Lähes poikkeuksetta miehet kuvittelevat minun olevan kevytkenkäinen seksipeto. Todellisuudessa pikemminkin siveyden sipuli.
Hiuksetko antavat ymmärtää...?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ainakaan feikkaa!
Siis mitä hiuksilla voi feikata? Vain yksi asia tulee mieleen. Tukalla saa piiloon kaamean näköisen kallon. Vain harvoille kalju sopii, kun useimpien pään luut ovat synnytyksessä vinksahtaneet tai olleet jo alunperin miten sattuu. Tukka päähän, jos sellainen vain kasvaa.
naisten hiusten vetoavan miesten fyysiseen puoleen ja herättää oletuksia tai toiveita naisen fyysisestä puolesta, eli henkinen puoli jää varmaankin pahasti jalkoihin, varsinkin silloin, kun hiukset herättävät vahvasti fyysisiä toiveita.
Luulisn myös, mitä hiuksien pituuteen tulee, niin miehet, eivät yleensä pidä liiemmin lyhyistä hiuksista naisilla, koska se tahtoo antaa vähän lespahtavan leiman. Tosin nykyisin naiset ovat siirtyneet enenevässämäärin lyhyihin hiuksiin, niiden helppohoitoisuuden takia.
Ulkoinen olemus vääristää yleensä henkistä olemusta, jompaan kumpaan suuntaan, joten olen huomannut netin kautta tutustumisen mukavaksi tavaksi tutustua, juuri henkiseen puoleen, jolloin voi paremmin keskittyä millainen ihminen todellakin on, ellei tarkoituksellisesti johdeta toista harhaan, mikä kyllä selviää kuitenkin aika pian.
Olkoisen olemuksen sopivuus selviää sitten paljon helpommin, varsinkin mikäli henkinen puoli on jo kohdallaan.
Tämä eksyi jo hieman aiheesta, mutta eksyköön, kun kerran pulpahti mieleeni.
Naisen hiusten pitää olla pitkät. Lyhyet hiukset sopivat ehkä noin yhdelle sadasta ja yleensä ne, joille ne sopivat ovat muutenkin poikkeuksellisen kauniita. Nykyaikainen muoti on liian maskuliininen.
Hänellä on harvinaisen kaunis,täydellinen kallo.En ole kenelläkään nähnyt yhtä siroa ja kauniin muotoista.Sellaista kehtaa näyttää eikä kilpailijoita löydy helpolla.Aitoutta parhaimmillaan.Kasvotkin ovat klassisen säännölliset.Välillä hän pitää peruukkia ettei kiinnitä liikaa huomiota.
Itselläni oli ennen pitkät hiukset, mutta hiukseni ovat todella ohuet, joten ne olivat "lirut" ihan päätä myöten. Lisäksi hiuslaatuni on liukas, joten permanentti niissä pysyi pari viikkoa kauniina. Joten tein ratkaisun, että leikkasin hiukset lyhyiksi. Nyt ne on edestä hiukan pidemmät ja takaa lyhyet. Tällöin saan nostettua niitä takaa pystyyn, jolloin ne ei näytä niin ohuilta. Ja enemmän on miehet tykänny tästä tyylistä mitä niistä pitkistä hiuksista!