Erään miehen kanssa oli pientä säpinää jo melko pitkän aikaa. Asiat kuitenkin pysyivät aina samoina, mitään suurempaa ei siis koskaan päässyt ikinä tapahtumaan. Yhtäkkiä tämä mies halusi minusta eroon... tilanne tuli hyvin yllättäin minulle, olin/olen erittäin kiinnostunut tästä miehestä, ja luulin että hänkin minusta. En pystynyt ajattelemaankaan että meidän juttumme olisi ohi. En voinut olla ottamatta häneen yhteyttä, pidin hänestä niin paljon, kerta toisensa jälkeen sain kuulla hänen huutavan että minun pitäisi jättää hänet rauhaan. Lakkasin pitämättä häneen yhteyttä, niin eipä aikaakaan kun mies itse otti minuun päin yhteyttä. Voisiko joku valaista mitä tälläinen touhu on?
Miesten ajatusmaailma
Elviira
61337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haluaa pitää sinut panopuuna, jolle soitellaan aina, kun housuissa pakottaa. Kun ihastuneen naisen pitää epävarmuudessa, on saanti taattua. Kun ottaa yhteyttä, nainen onnesta soikeana suostuu mihin vaan.
Olen itsekin miettinyt asiaa myös tolta kantilta. Mä vähän luulen ettei se nyt hetkeen panoille pääse...
tuli toinen nainen kuvioihin ja hän yrittää taiteilla sinun ja sen toisen välillä, mutta mikäli hän olisi satalasissa sinun suhteen ei toista naista edes mahtuisi hänen ajatuksiinsa.
tuntee parhaiten hän itse, jos itsekään tuntee. Mahdollisuuksia on paljon, mutta minusta näyttää, että hän hätääntyi sinun etääntymisestäsi. Välttämättä ei siis ole kyseessä ollenkaan toiset mielenkiinnon kohteet kuin sinä. Tunnetko hänen varhempia vaiheitaan? Rikkinäinen lapsuudenkoti, hylätyksi tai välinpitämättömästi kohdelluksi tulemista; entä hänen aiemmat mahdolliset seurustelusuhteensa, petetyksi tai rumasti jätetyksi tulemista? Muitakin itsetuntoa syöviä tekijöitä voi olla, kunhan kartoitat. Jokin tällainen voisi selittää tuon käytöksen: haluaa lähelle, haluaa tykätä, mutta ei uskalla seurustelusuhteeseen, varsinkin kun neito (siis Elviira) on niin kiva - voisi olla liian rankka uhkakuva menettämisen mahdollisuus, joten ei uskalla aloittaa. No, ei se välttämättä näin ole, mutta voi olla. Jos on, tarvitset luultavasti paljon kärsivällisyyttä, ja siinä tapauksessa tutustu läheisriippuvuutta ja persoonallisuushäiriöitä käsittelevään kirjallisuuteen. Olen ollut kohta vuoden tilanteessa, jossa olen ollut ja tehnyt erilaisia asioita tiiviimmin ja monipuolisemmin naisen kanssa, johon ihastuin ja sitten tunteeni ovat syvenneet rakkaudeksi. Mutta, mikään ei etene "suhteessamme" (emme siis seurustele, mutta ei se mustasukkaisuutta ja omistushaluisuutta hänen puoleltaan estä), saan väliin hyvin inhottavaa palautetta (en kerro siitä sen enempää julkisella palstalla), ja taas toisaalta sekä hänestä että minusta on valtavan kivaa yhdessä. Jatketaan tarpeen mukaan ajatustenvaihtoa, nyt pitää lähteä yhdelle kurssille.
kun toi tarina voi olla täysin sama mut sukupuolet vaan vaihtaa paikkaansa. Mieti ekaks ite mistä syystä voisit tehdä hänelle samoin... luultavasti pääset aika lähelle todellista vastausta.
Ei kyllä heti tule ainakaan mieleen että miksi edes tekisin kenellekään noin...