Vahvistimen säädöt

Mitkä säädöt pitää laittaa kohtiin Treble,Middle,Bass ja Presence.
3962
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei oo mitään "oikeita" säätöjä. Se on makuasia.

Äänestä
  • No kun kuuluu silleen epäselvästi ja en oo noitten kanssa hirveesti värkkäilly.

    Äänestä

Säädä ensin kaikki keskiasentoon ja alota sitten kokeilut.Treble säätää korkeita ääniä, Middle keskiääniä, Bass matalia ääniä ja Presence vaikutta soinnin terävyyteen("nasevuus").
Kitaran säädöt vaikuttaa kans,siis mitä mikkejä käytät(jos useempi)ja miten kitaran tone yms. on säädetty. Kaulanpuoleisin mikki ottaa enemmän matalia ja tallan lähellä oleva enemmän korkeita ääniä. Keskimikki "kaikkea ja siltä väliltä".
Ja jos sulla on erillinen särö,siinäkin on varmasti sävynsäätö/tone.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdasdhg kirjoitti:

Mitkä säädöt pitää laittaa kohtiin Treble,Middle,Bass ja Presence.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu