Elikkäs olen halukas laittamaan pikkuletit lisäkkeillä kotona, mut pitäs saada neuvoa siinä,et miten ne kandee laittaa et ne pysyy enemmän ku viikon päässä.? onko kokemuksia pikkuleteistä, niiden hoidosta tai laitosta? kaikki neuvot on tervetulleita:)
pikkuletit hiuslisääkkeelä kotona...
7
1333
Vastaukset
- exletti
...pidemmät hiukset sitä paremmin pysyy. Alle 10cm pituisiin hiuksiin ei kannata edes liimalla laittaa, ei pysy.
- -a-
Mulla oli muutama vuos sitte kotona laitetut letit...mulle ne laitto pari tyttöö,jotka opiskeli kampaajiks,mutta kyllä ne on aika helppo laittaa jos kärsivällisyyttä löytyy.Ja kyllä kotona laitettujen pitäis pysyä ihan yhtä kauan ku muutenki.Kuiduilla joita lisätään hiusten sekaan on myös merkitystä...kannattaa panostaa laatuun.
- Riina
Hiustupsu kannattaa ainakin kastella suihkupullolla ennen letittämistä. Mullekin laitettiin vastaavat letit pari vuotta sitten.
Hiukset jaettiin ensin osiin, ja aina se oma hiustupsu kasteltiin ennen letitystä, sitten jokainen lisäke taitettiin "kaksinkerroin" (että tulee letitykseen tarvittavat kolme osiota, eli oma hius ja jatke x 2) ja sitten hiukset letitettiin mahdollisimman tiukalle juuresta lähtien. Kiinnitys oli hiuskuminauhoilla lettien alaosista.- Redi
eikös ne päät kannattais polttaa?eihän ne kuminauhoilla pysy!
- Riina
Redi kirjoitti:
eikös ne päät kannattais polttaa?eihän ne kuminauhoilla pysy!
mulla pysy paksuilla kempparin kuminauhoilla.
- mä vaan
mä teetätin pikkuletit turkissa ja laittovat päät kiinni silikonilla. pysyy :)
- Anonyymi
Redi kirjoitti:
eikös ne päät kannattais polttaa?eihän ne kuminauhoilla pysy!
Se haittaa hiuksia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679586IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3106777Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741685Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61411Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941267- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751059Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40862MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746