pikkuletit hiuslisääkkeelä kotona...

mie vaan:)

Elikkäs olen halukas laittamaan pikkuletit lisäkkeillä kotona, mut pitäs saada neuvoa siinä,et miten ne kandee laittaa et ne pysyy enemmän ku viikon päässä.? onko kokemuksia pikkuleteistä, niiden hoidosta tai laitosta? kaikki neuvot on tervetulleita:)

7

1153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • exletti

      ...pidemmät hiukset sitä paremmin pysyy. Alle 10cm pituisiin hiuksiin ei kannata edes liimalla laittaa, ei pysy.

      • -a-

        Mulla oli muutama vuos sitte kotona laitetut letit...mulle ne laitto pari tyttöö,jotka opiskeli kampaajiks,mutta kyllä ne on aika helppo laittaa jos kärsivällisyyttä löytyy.Ja kyllä kotona laitettujen pitäis pysyä ihan yhtä kauan ku muutenki.Kuiduilla joita lisätään hiusten sekaan on myös merkitystä...kannattaa panostaa laatuun.


    • Riina

      Hiustupsu kannattaa ainakin kastella suihkupullolla ennen letittämistä. Mullekin laitettiin vastaavat letit pari vuotta sitten.

      Hiukset jaettiin ensin osiin, ja aina se oma hiustupsu kasteltiin ennen letitystä, sitten jokainen lisäke taitettiin "kaksinkerroin" (että tulee letitykseen tarvittavat kolme osiota, eli oma hius ja jatke x 2) ja sitten hiukset letitettiin mahdollisimman tiukalle juuresta lähtien. Kiinnitys oli hiuskuminauhoilla lettien alaosista.

      • Redi

        eikös ne päät kannattais polttaa?eihän ne kuminauhoilla pysy!


      • Riina
        Redi kirjoitti:

        eikös ne päät kannattais polttaa?eihän ne kuminauhoilla pysy!

        mulla pysy paksuilla kempparin kuminauhoilla.


      • mä vaan

        mä teetätin pikkuletit turkissa ja laittovat päät kiinni silikonilla. pysyy :)


      • Anonyymi
        Redi kirjoitti:

        eikös ne päät kannattais polttaa?eihän ne kuminauhoilla pysy!

        Se haittaa hiuksia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1797
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1608
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1144
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1020
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      46
      848
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe