Sonera tarjoaa pettäjille oivan työkalun. Sivuilta voi ladata ohjelman nimeltä Gina. Tuohon ohjelmaan syötetään rakastajien numerot ja asetetaan salasana. Ohjelma kirjaa saapuneet soitot ja soitetut omaan lokiinsa, eivätkä ne näy normaalisti soitetuissa. Sama koskee tekstiviestejä. Rakastajien tekstiviestit kirjautuvat ohjelmaan, josta ne pystyy lukemaan vain tietämällä salasanan. Samoin heille lähetetyt tekstiviestit pysyvät piilossa uteliailta silmiltä. Aivan loistava ohjelma :) Enää ei tarvitse käydä keskusteluja tyttöystävän kanssa siitä että "kuka Laura se oikein sinulle tällaisia tekstiviestejä lähettää".
Suosittelen ohjelman asennusta kaikille pettäjille, joilla on S60 sarjan kännykkä!! :)
Suosittelen ohjelman asennusta kaikille pettäjille, joilla on S60 sarjan kännykkä!! :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
siis onko tuo palvelu ilmainen? Millainen kännykkä siis pitää olla?Tuleeko siitä lisäkuluja ja millainen ilmoitus saapuneista viesteistä aina tulee???
Pitääkö olla soneraliittymä vai voiko olla pre-paid?
Soneraan ja sieltä sanottiin että se kuuluu vain perhesopimuksen piiriin ja on näinollen ilmainen. Olishan se tietysti pitänyt arvata mitä sinkut sillä ohjelmalla tekee :)
Ginan lataaminen omaan puhelimeen maksaa 10e datasiirtomaksu. Mitään tiettyä liittymää ei tarvitse olla. Sonera tarjoaa ohjelmansa kaikkien operaattorien asiakkaille. Ohjelman käytöllä ei ole mitään tekemistä datan siirtämisen kanssa, joten käyttö ei maksa yhtikäs mitään.
Kysyit että millainen ilmoitus tulee saapuineista viesteistä. No salaisista numeroista tulleista viesteistä ei yhtään minkäänlaista. Ne "sujahtavat" nätisti salaiseen kansioon, josta ne voi salasanaa vastaan käydä lukemassa ja tarkistamassa onko tullut viestejä.
siis tarviiko puhelintakin nykyään alkaa suojaamaan...?
mun suhteessa ei tulis mieleenikään alkaa lukee toisen puhelinta tai päin vastoin.. enhän mä mee avaamaan jätkäkaverini postiakaan... mikä nykyajan suhteissa on ku mitään omia asioita ei saa olla, vaan kaikki pitää jakaa toisen kanssa?
meillä suhde ainakin toimii hyvin näin ja luottamus on molemmin puolista. ja jos mieheni minua pettäisikin niin en minä haluaisi siitä saada tietää, koska se mitä ei tiedä se ei satuta.
Asenteesi on fiksu. Olemme viime kädessä jokainen yksilöitä. Olen vankasti sitä mieltä, että varmin tapa karkottaa kumppani, on pistää se tilille joka asiasta, urkkia sen papereita, tutkia taskut, postit ja tekstarit.
Kun antaa tilaa, saa pitää lähellään. Pakottamalla lähelleen, lähettää pois.
Ja jos hairahtuu, tunnustaa ei saa, koska silloin kaataa likasangon toisen päälle.