Leveä lesti

Hei ihmiset kuka tietää hyvän rullisten ostopaikan stadista, pitäisi saada leveä lestinen malli... kävin useassa liikkeeessä ja väittivät ettei ole olemassa...epäilen
82707
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joko kävit Puhoksen Intersportissa, joka on Itäkeskuksen lähellä?Yleensä siellä on sannut hyvää palvelua ja ovat tilanneet, jos ei ole ollut varatossa. Kaiketi tämä maininta palvelevasta liikkeestä on ok.

Äänestä
  • Puhoksessa on Helsingin paras valkoima, mutta ovatkohan saaneet vielä kaikkia myyntiin. Pari viikkoa sitten näytti olevan alenuksella viime vuoden malleja.

    Äänestä

  • RjaR kirjoitti:

    Puhoksessa on Helsingin paras valkoima, mutta ovatkohan saaneet vielä kaikkia myyntiin. Pari viikkoa sitten näytti olevan alenuksella viime vuoden malleja.

    K2:ssa on leveä lesti ja istuu leveäänkin jalkaan, toiset luistimet menossa.

    Äänestä

  • "K2" kirjoitti:

    K2:ssa on leveä lesti ja istuu leveäänkin jalkaan, toiset luistimet menossa.

    on nimenomaan kapea lesti. Älä puhu koko ajan kakkaa.

    Äänestä

  • K2:ssa kirjoitti:

    on nimenomaan kapea lesti. Älä puhu koko ajan kakkaa.

    minullakin on leveä jalka, niin ainoa sopiva lesi on tähän mennessä löytynyt K2:sista. Niitä on kulunut jo neljät parit. Rollerbladeja en ole kyllä kokeillut mutta vinon pinon muita.

    Äänestä

Rollerbladet. Itselläkin on "leveälestinen" jalka ja olin jo muutama vuosi sitten luopunut toivosta, kun en mistään löytänyt sopivaa kenkää. Oli varmaan ihan viimeinen merkki, mitä kokeilin ja istui heti kuin sukka jalkaan. Kannattaa kokeilla, jos et vielä ole testannut.

Äänestä
  • Rollerbladet toimii ainakin itselläni. Käytännössä ei ole alkanut painamaan kertaakaan kolmen vuoden aikana, n. 15-20km lenkeillä. Muissa lajeissa (luistelu/laskettelu/hiihto) alkaa painamaan välillä herkästikin - eli vehkeet pitäis varmana vaihtaa...

    Äänestä

  • ? kirjoitti:

    Rollerbladet toimii ainakin itselläni. Käytännössä ei ole alkanut painamaan kertaakaan kolmen vuoden aikana, n. 15-20km lenkeillä. Muissa lajeissa (luistelu/laskettelu/hiihto) alkaa painamaan välillä herkästikin - eli vehkeet pitäis varmana vaihtaa...

    Vähän löysät ja täytyy varoa siksi hankautumia sisäpuolella. Pitkää sukanvartta pidän myös suojana. Nyt ei ole mitään ongemia. Kaksivuotta sitten tuli vähän mutta en tiedä potkinko liian korkealle. Nyt olen potkinut matalemmalle. Hyvä tulee näin.
    Ainakin tämä kesä menee näillä ehkä ensi kesäkin. Sitten on uusi tilanne jo luistin markkinoilla, sillä merkkejä tulee ja menee. Viime vuosina on luistin merkkejä enimmäkseen mennyt. Mutta näkee sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kopokka kirjoitti:

Hei ihmiset kuka tietää hyvän rullisten ostopaikan stadista, pitäisi saada leveä lestinen malli... kävin useassa liikkeeessä ja väittivät ettei ole olemassa...epäilen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu