Miten hattua käytetään hautajaisiissa, siis kappelissa ja muistotilaisuudessa vainajan kotona? Onko se naisilla koko ajan päässä. Käytetäänkö edelleen sitä harsoa silmien edessä?
hattu hautajaisissa
koko ajan päässäkö
1
1510
Vastaukset
- vähentynyt yleisesti,
myös hautajaisissa ja harsot ovat auttamattoman vanhanaikaisia. Jotkut käyttävät aurinkolaseja, jos itkettää, mutta nekään ei ole paikallaan muuten kuin aurinkoisella ilmalla. Asuksi lähiomaisilla musta tai tumma jakkupuku tai housupuku, muut vieraat normaali siisti vaatetus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006514
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313890törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303305Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471043Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889