Onko kunnollista ?

Radiota missään mp soittimessa radiota tarvitsi kuunnella monesti liikkuessa.
2275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vastata että ei varmaankaan ole, ensinnäkin radiot on noissa toteutettu erittäin halvoilla komponenteilla ja toisekseen se on ihan fyysinen mahdottomuus vastaanottaa kunnolla radioaaltoja ilman kunnollista antennia. Eli se radio on niissä vaan sen takia että se näyttää kivalta mainostekstissä, niistä saattaa hyvällä tuurilla joku asema jotenkin kuulua jos pysyy paikallaan ;).

Äänestä
  • on Nokia 5800 XpressMusic:ssa, kokeilin kuunnella junassa ja kuului erittäin hyvin! Mutta sitten ko. puhelimen MP3-soitin ei ole ihan loppuun asti mietitty... Ääni on hyvä mutta kaikki toiminnot (stop, play, pause ym.) tapahtuvat ärsyttävällä viiveellä ja äänenvoimakkuus säätö on aivan liian suurilla portailla, eli sopiva taso jää usein portaan väliin... Muuten ei hassumpi vehje.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ostamassa kirjoitti:

Radiota missään mp soittimessa radiota tarvitsi kuunnella monesti liikkuessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu