mp3 soitin vai pelkkä puhelin ?

musaa

Mitä mieltä olette tarviiko erillistä mp3 soitinta jos puhelimessa on mp3 soitin ? itseäni kiinnostaa hankkia mp3 soitin kun ovat niin pieniä niin helppo ottaa lenkille mukaan ja kun en muutenkaan raahaa kännykkää mukana kun urheilen. Saa myös ehdottaa hyviä mp3 soittimia !

7

1193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäkäytännöllinen

      Itse en omista erillistä mp3- soitinta, koska puhelin on varustettu hyvällä soittimella ja 2 gigatavun muistikortilla. En tiedä, aiotko lenkkeillä kävellen, juosten vaiko pyörällä, mutta juosten kuuntelu ei onnistu. Kuulokkeet saattavat tippua korvista( itsellä niin hyvät ettei sentään tippunut), ja juostessa askeleiden jumputus ja korvissa suhiseva tuuli häiritsevät niin paljon, että musiikin voimakkuus täytyy säätää korville vaaralliseksi jotta siitä saa selvää.

    • iPod suffeli ja philips

      Omistan pari lenkkisoitinta joista jälkimmäinen tuli tosin hankittua pääasiassa lentokoneeseen. Vanha iPodin suffeli (se tukeva alumiininen pyykkipoika jossa oli vielä näppäimet) on täydellinen lenkkisoitin. Ei paina mitään ja laite on näppärä napsauttaa vaikka kesällä juoksupaidan hihaan tai shortsien vyötärölle. Näyttöä ei tarvitse koska lenkillä kuunnellaan sekoitus päällä taustamusaa eikä laitteeseen kosketa enää sen jälkeen kun se tuli laitettua päälle. Valitettavasti junassa tai lentokoneessa haluaisi etsiä myös jonkin tietyn biisin tai albumin jolloin näytötön suffeli muuttuu käyttökelvottomaksi. Ostinkin 4GB Philips Go Gearin jossa on pitkään kestävä akku ja mainio OLED näyttö josta biisi näkyy pimeässäkin. Laite osaa itse luoda iTunes tyylisen hakemiston muistiin ladatuista biiseistä. Todella kevyt ja pyöreähkö kotelo kulkee vaikka shortsin taskussa huomaamatta. Puhelimessa on tietenkin mp3-soitin mutta tarvitsen sitä myös webbiselailuun ja sähköpostien lukemiseen joten hankin sen verran isolla näytöllä varustetun laitteen ettei tuollaista kolhoa voi kantaa mukana lenkillä. Lentokoneessakin on helpompi laittaa puhelin laukkuun ja kuunnella musaa rintataskuun sujahtavasta 20 grammaisesta soittimesta.

    • erillinen

      MP3 vie puhelimen akut. Ei kiva.

    • -92

      jos on puhelimes mp3 ni ei sillon mu mielest pelkkää soitinta tarvi.
      itelläni on puhelimes mp3, enkä tarvihe soitinta. Lenkilläkin on helppo ko on puhelin ja soitin samalla mukana, eikä taskussa kahta vempelettä.

    • tälläinen soitin

      Mulla on tälläinen juoksulenkkisoitin. Pikkanen ja helppo käyttää.

      http://www.smartohome.com/autostereot-soittimet-c-302_320.html

    • .....

      Aika järkevä puheenaihe.

    • independentt

      Mulla on vähän samantapainen pohdinta täällä meneillään..Oon tässä harkinnut uuden mp3-soittimen ostoa kun vanha, uskollinen Creative Zen V plussani on aivan täynnä. Nyt on alkanut kuitenkin tulemaan näitä musiikkipuhelimia kauppoihin ja erityisesti Nokian Comes With Music-puhelimet ovat alkaneet kiinnostamaan. Mitäs mieltä, ovatko puhelimet musiikkilaitteina tarpeeksi laadukkaita ja luotettavia että uskaltaisin kääntyä sellaisen puoleen, vai pitäisikö turvautua mp3-soittimeen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2306
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      117
      1852
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1449
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      135
      1423
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1248
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1121
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1067
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      992
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      844
    Aihe