Moikka oisko mitää hyvii au pairien blogeja? Siis sellaisia jota päivitetää useammin kun kerran kuussa...Tiiän vaan ne mitä on Cultural Caren nettisivuilla mut haluisin lukee myös Euroopan kokemuksista.
Au pairien blogeja
au pairiksi hauluava tyttönen
433669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
mutta päivitän sitä kerran kuussa.:P
Oon aupairina Californiassa ja mulla on blogi, jota kirjottelen taalta. http://janninan.blogspot.com/ jos haluut kayda kurkkaamassa :)
mulla on myös www.tyynysota.blogspot.com ja vilkaiseppa kanssa osoitteesta aupairusa.fi, siellä on pitkä lista blogeja :)
http://elisan.blogit.fi/
tossa on mun blogi.
Oon niin laiska etten jaksa blogia kirjottaa mutta twitteriä päivitän kyllä suurimpirteen kerran päivässä, toisinaan useemminkin :D Se ei varmaan oo ihan sitä mitä haet mut jos kiinnostaa niin osote on twitter.com/taranni
Heippa! Oisko kellään Lontoon aupairilla blogia? Myös Barcelona ja Pariisi kiinnostaisivat! Olen haaveillut jo pitkään aupairin hommista jossain näisyä kaupungeista ja mielelläni kuulisin elämänmenosta kyseisissä kaupungeissa!
http://tuulienviemaa.blogspot.com
Olis tarkoitus alkaa pitämään blogia aupair ajasta Floridassa. http://tippsu.blogspot.com
...loytyy kans!
www.susettepostia.blogspot.com
Ja paivitys tapahtyy useamminkin kuin kerran kuussa ;)
Aloitettiin kaverin kanssa matkablogi alkuvuonna Thaimaan reissulla, ja sita olen nyt taalla au pair aikanani paivitellyt parisen kertaa viikossa. Kesalla tulee taas juttua Thaimaan suunnilta.
www.mukanamatkassa.blogspot.com
Niin ja Orlandossa olen parhaillaan.
http://ithappensinbarcelona.blogspot.com/
Lähden vajaan kahden viikon päästä au pairiksi Belgiaan ja aloitin blogin tällä viikolla, päivittelen nyt lähtötunnelmia yms ja Belgiasta sitten paaaaaljon kuvia ja kuulumisia ja au pair-elämää! =) Blogin ulkoasu on vielä vähän vaiheessa..
http://camilladanslemonde.blogspot.com/
http://milona-monvoyage.blogspot.com/
Tässä on aevan ihana bloggaaja, alottanu justiisa, mutta joteskin hauskaa luettavaas kokkeileppa
http://beijosmelissa.blogspot.com/
aivan ihana blogi.
Blogilistalta löytyy paljon blogeja, ku kirjottaa hakusanaks aupair.
Tässä oma blogi
http://kardemumma-t.blogspot.com/
http://aupairlisainusa.blogspot.com/
mainostan itteäni
mvhkanerva.blogspot.com kirjotan ruotsiksi ruotsista
Olen Sveitsissä ollut nyt 3kuukautta ja kirjottelen kerran viikossa! Useemmin vähän turha ku en usko et ketää kauheemmin kiinnostaa joka päivä kuulla mitä ollaa minäki päivänä pelattu :D Postaan siis yleensä alkuviikosta viikonlopun kuulumisia ja reissuja!
http://siirisadventure.blogspot.com/
Päivittelen lähes päivittäin :)¨
http://nanskuu.blogspot.com/
Kai teillä bloggaajilla on tiedossa, että ette voi kirjoittaa perheistänne tunnistettavasti? Lupa kuvien julkaisemiseen tulee olla myös, jos ne on otettu perheen kodissa tai heidän lapsistaan!
host mamalle: En ole kuullut tähän mennessä kenestäkään, joka ei tuota blogia kirjoittaessaan tietäisi. :) Itselläni ainakin on lupa valokuvien julkaisemiseen kysytty ja ketään en puhuttele nimillä, plus että tiedän myös perheen äidin lukevan blogiani.
Itse olen asunut kohta 3 kuukautta Pohjois-Ranskassa. Kirjoittelen aika paljon muustakin kuin au paireilusta, koska blogini on perustettu kuukausia ennen kuin tänne tulin, mutta kyllä perheen pojat ja työstä kertominen ja reissutkin sinne pääsevät! :) http://makemeventure.blogspot.com/ Ja päivitystahti on muutaman kerran viikossa viiva kolme kertaa päivässä, riippuu ihan fiiliksestä.
En oo hostmama mutta ala koskaan oleta etta ihmiset tietaisivat edes perusasioita - arvaa moniko au pair on esim. maksanut viisumista EU-maahan jne.
http://minajanorja.blogspot.com/
Minä norjassa :)
http://raitiovaunullarapakontaa.blogspot.com/2011/11/kiitospaiva.html
Kirjotan muutaman kerran viikossa blogia Seattlestä :)
ihan kiva kun näitä blogeja laitellaan tänne mutta osa on rajotettu että ei pääse lukemaan kun jollain kutsulla.. ;)
http://theeuropeismyplayground.blogspot.com/
http://sonja-carpediem.blogspot.com/
Tekstinä ja kuvina au pair elämää Teneriffalla.
http://little-bigpieceofmylife.blogspot.com/
vielä ei oo lähtö koittanut, mutta 9.2. alkaa tulemaan päivitystä espanjan suunnalta ;o
Löytyykö Espanjan aurinkorannikolta ,väliltä Malaga-Marbeija, muita suomalaisia aupaireja?Itse olen tulossa sinne maaliskuun alussa vuodeksi.
Marbeija kirjotetaan Marbella ;) Perdon, oli pakko....
ssinidownunder.blogspot.com
Hei, tungen tänne mainostamaan jälleen kerran blogiani, joka ei ole kylläkään ollut kovin aktiivinen "auppariblogi" enää pitkään aikaan. Mutta nyt ajattelin ihan kokemuksen loppua kohti lähestyttäessä pistää pystyyn kyselypostauksen. Olisi tosi mukava vastata kysymyksiin au pairiksi lähdöstä, perheen vaihdosta, hyvistä ja huonoista kokemuksista sun muusta! :)
http://makemeventure.blogspot.com/
Aattelin mainostaa vähän omaa blogia, kun ei lukijoita vielä oo:))
http://aussilaiffii.blogspot.com/
ehkä mäkin tuun mainostaa blogiani tänne... tosin itellä on kaikki ihan alkuvaiheissa sillä olis tarkotus lähteä vasta ens kesänä lukion jälkeen. Mutta jos kiinnostaa ni tulkaa ihmeessä lueskelemaan ja kommentoimaankin jos siltä tuntuu :)
awayfromhomeminna.blogspot.fi/
Sama, ensi kesänä vasta lähden mutta blogia pidän jo nyt. Käsittelee muutakin elämää siinä sivussa :)
http://reentsmasiese.blogspot.fi/
awayfromhomeannika.blogspot.com
Englannin Newcastlestä alan kirjottelemaan heti ensviikon alusta lähtien :)
Saa myös antaa vinkkiä blogin tekemiseen sähköpostiin [email protected]
Kiiiiiitos ! xx
alotin viime vuonna kun olin norjassa ja nyt lontoosta käsin kirjotan joka päivä:>
http://www.pimeaonni.blogspot.co.uk/
http://palapelinpalaset.blogspot.fi/
9 päivää lähtöön!!
Yritän kirjoitella mahdollisimman usein, nyt seuraavaan kolmeen viikkoon ei älyttömästi ole aupair-asiaa, mut sitten taas siitä eteenpäin aion päivittää joka päivä.
http://missnannynseikkailut.blogspot.de/
http://henje-munich.blogspot.de
Saksasta käsin kirjottelen, nyt ekat kaksi viikkoa ja risat takana! Päivittelen kun on aihetta ja kaikesta perus arjesta täällä :-)
Itse vajaat kaksi viikkoa olen ollut täällä jenkkilässä ja aloitin myös ylläri ylläri blogin, käykää tsekkaamassa, päivitän jopa pari kertaa päivässä haha :D
http://idadiamondsky.blogspot.com/
http://aupair2be.wordpress.com
Uusi blogi! Oon lähdössä kesällä Floridaan, nyt oon kirjottanu muutaman kuukauden hakuprosessista ja kunhan pääsen tästä matkaan niin luvassa paljon kuvia ja fiiliksiä tuolta lämpimästä :)
Löytyiskö Saksassa au pairina olevan blogia..? Mielellään Münchenin lähettyvillä olevaa.. :)