Tänään loppui allekirjoittaneelta Kendan halpakumeilla ajelu. F600:ssa oli kiinni ensiasennuskumeina jotkut Kendan kymmenen euron halpiskumit, joilla ei tee mitään. Puhkesivat pari kertaa ja kuluivat äkkiä loppuun. Tänään sitten vaihdoin Schwalben Blizzardit pyörään, keltaisin raidoin tietenkin. Hintaa alunperin 79 euroa koko paketilla, mutta ovat sitten myös pistosuojatut. Voi sanoa, että kannatti hieman hifistellä.
Kalliimpiakin olisi saanut, mutta pienellä alennuksella alkuperäisestä hinnasta oli ihan hyvä paketti. Sain myös uudet sisäkumit hintaan mukaan.
sitten loppui Kendan kumeilla ajelu
fillaristi mies-81
4476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Sain myös uudet sisäkumit hintaan mukaan." ...jotka ovat halpoja ensiasennuskumeja, pitäisihän nekin olla hihiä pärkele.
Kyllä nyt kelpaa ajella kun on ihan keltaiset raidat ja kaikki :)
fillarikamaa. Schwalbe Big Apple maksaa Saksassa vajaa 18 euroa/kpl, Suomessa helsinkiläinen maahantuoja haluaa 35 euroa/kpl. Hänellä on myös vähittäismyyntiä Roihuvuoren liikkeessään. Olen myös käyttänyt paremmissa pyörissäni vain Schwalben renkaita, kuten sinäkin nyt.
On hieman surkeaa jos rangasvalinnatkin tekee fillarilehtien ja muiden medioiden avulla eikä kokemuksen perusteella. Tunturissa eivät mitkään kumit kestä.