Luotettavia lävistysliikkeitä Helsingissä

Kertokaahan ihmiset hyviä ja luotettavia lävistysliikkeitä Helsingissä. Olen harkinnut vierailemista Lävistysliike-lävistysliikkeessä, onko tästä mitään kokemuksia?
2980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen käynyt mainitsemassasi liikkeessä (silloiselta nimeltään Skink) ottamassa napalävistyksen. Kokemus oli miellyttävä (niin miellyttävä kuin se nyt voi olla :) ja lävistäjä vaikutti ammattitaitoiselta. Hygienia vaikutti myös olevan asianmukaisella tasolla. Tietääkseni tuonne ei kuitenkaan voi vaan kävellä sisään, ottavat asiakkaista vain ajanvarauksella. Ainakin silloin itse käydessäni ovi oli lukossa ja pääsin sisälle vasta vähän ennen varattua aikaa.

Äänestä

Petskull on paras ^___^

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iirami kirjoitti:

Kertokaahan ihmiset hyviä ja luotettavia lävistysliikkeitä Helsingissä. Olen harkinnut vierailemista Lävistysliike-lävistysliikkeessä, onko tästä mitään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu