Naapuri.........

kellä kokemuksia naapureista,jotka kuvittelevat että kerrostalossa asuessa yhteiset säännöt ei koske heitä,vaan voivat omatoimisesti tehdä mitä haluavat.Mitä pitäis tehdä tälläisessä tilanteessa.HALUN IHAN OIKEITA JA ASIALLISIA NEUVOJA.
81019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

erittele ensin itse paperille mitä naapuri on tehnyt ja milloin. älä liioittele, koska se vie uskottavuuden. sitten vaan vuokranantajan tykö. älä kohkaa, huuda äläkä mätä valituksia puurona, vaan pysy nahoissasi :D ihan asiallisesti olit muuten tuon viestinkin kirjoittanut että jatka samalla linjalla.

Äänestä
  • Jos kaupungin asunto niin mee vaan reippaasti juttelemaan isännöitsijän kanssa. Aina parempi jos laitat asiasi selkeästi paperille.

    Äänestä

Tuntuvat olevan vielä näsäviisaita, isänöitsijään yhteyttä! Järjestys löytyy näille!

Äänestä

ei normikäytäntö päde!! Ala pahemmaksi tai yhteys isännöitsijään. Joka sekään ei aina onnea tuo. Paras vinkkin onkin : Muuta muualle.

Äänestä

Asutaan tosin rivitalossa mutta naapurit paiskoo ovee keskellä yötä... Ei mitään järjen käyttöä... Ja autoilla ajetaan keskellä yötä. Ei siinä muuten mitään mutta kun se tie sattuu menemään ihan makkarin ikkunan vierestä... Aikasemmin oli tosi kiva naapuri mutta tuo nykynen... Muuttanu varmaanki suoraan äitinsä helmoista niin eihän se tajua mitä tarkottaa muitten ihmisten huomioiminen...

Äänestä
  • Häirikköjengi on ottanut vastaan lauantaina iltapäivällä äitienpäivää viedebn kukkatervehdyksen naapuriovelta,hävetkää!Ajatelkaa kun oma poika on muistanut äitiään kukkasin ja kahlot varastitte sen kukkaislähetyksen siitä asianomaisen ovelta!Nautikko te siitä,perkelehen rosvot.KESTIkö tää päivänvaloa???

    Äänestä

  • Uimarannantien kerrostalossa kirjoitti:

    Häirikköjengi on ottanut vastaan lauantaina iltapäivällä äitienpäivää viedebn kukkatervehdyksen naapuriovelta,hävetkää!Ajatelkaa kun oma poika on muistanut äitiään kukkasin ja kahlot varastitte sen kukkaislähetyksen siitä asianomaisen ovelta!Nautikko te siitä,perkelehen rosvot.KESTIkö tää päivänvaloa???

    milläs h*lvetin perusteella sinä alat syyttelemään mua asiasta jota en oo edes tehny? mua kiinnostaa ku kilo paskaa alkaa viemään nyt jonku saatanan horsmat jostain oven edestä.. eti joku muu syntipukki.

    Äänestä

suosittelen jutella ihan asianosaiselle naapurille itselleen asiallisesti ja suoraan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastausta vailla kun ei jak... kirjoitti:

kellä kokemuksia naapureista,jotka kuvittelevat että kerrostalossa asuessa yhteiset säännöt ei koske heitä,vaan voivat omatoimisesti tehdä mitä haluavat.Mitä pitäis tehdä tälläisessä tilanteessa.HALUN IHAN OIKEITA JA ASIALLISIA NEUVOJA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu