DAF

Gothic rocker

Tässä tosi tyly saksalainen syntikkabändi 80-luvulta. Tuli kuunneltua todella paljon. Rankkaa. Viihteellisyys oli kaukana. Onkohan niiden levyjä ilmestynyt cd-muodossa?

3

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei DAF nyt mielestäni kovin agressiivista ollut, sillä saman tyylisuunnan edustajista Nitzer Ebb oli jokseekin tylympää tavaraa. DAF on hyvinkin tanssittavaa musiikkia ja erinomaista sellaista. ja jos DAF maittaa niin silloin kannattaa kokeilla tuota Nitzer Ebbia ja kenties sellaista vanhempaa bändiä kuin Suicide, joka voidaan ehkä lukea koko ebm-suuntauksen esikuvaksi. niin ja kyllä DAFia saa cd-muodossa. ainakin Alles Ist Gut, Gold Und Liebe ja Für Immer ajautuivat ceedeenä itselleni

      • Frankie Teardrop

        Suiciden pari ekaa levyä on aivan mielettömiä tunnelmaltaan. Kahden miehen duo. Alan Vegan ekat soolot kannattaa kans tsekata. Tätä Suicidea tuli aikoinaan kuunneltua paljon. Samoin DAF kolahti. Täytyypä hankkia CD:nä.


    • Vanadium-I-Ching

      Mäkin omistan yhden, Die Kleinen und die Bösen. Menettelee. Näen sillä kyllä aika vähän yhteistä myöhempien kumimusalevyjen kanssa, laulutapakin on ihan eri. Ekat on punkimpia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7229
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3821
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3420
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2562
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2366
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2352
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2246
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2149
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1878
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1809
    Aihe