Kummallisia odotuksia

En oikein ymmärrä näiden tiettyjen miesten ajatusmaailmaa. Se kun tuntuu kulkevan sitä rataa, että he kuvittelevat naisilla (mieluiten nuorilla, hoikilla ja kauniilla) olevan joku velvollisuus ihastua heihin ja tyydyttää heidän seksuaaliset tarpeensa. Siis ihan kuin nainen nähtäisiin vain jonakin esineenä ja palkintona joka tulisi saada itselleen siitä hyvästä, että kykenee esimerkiksi käymään töissä ja elättämään itsensä ja muuta tällaista mihin kuka tahansa pystyy. Ja sitten ollaan katkeria kun naiset eivät pidäkään elämäntehtävänään kaikkien miesten (tai ainakin tämän tietyn) tarpeiden tyydyttämistä. (Ja niillä naisen tarpeilla ja odotuksilla ei näille miehille ole mitään merkitystä.)
10944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

en anna vastineeksi, mutta haluan vitunreikää kaunottarilta.

Äänestä

ei kannata ehkä kirjoitellakaan? Tarve se on huomionsaanti ja hyväksyntä toiselta sukupuoleltakin ja jos sitä saa niin se on aika ikävä tunne. Nuori, hoikka ja kaunis nyt sattuu olemaan sitä mitä miehet yleisesti suosivat, ei se välttämättömyys ole monillekaan. "Siis ihan kuin nainen nähtäisiin vain jonakin esineenä ja palkintona joka tulisi saada itselleen siitä hyvästä, että kykenee esimerkiksi käymään töissä ja elättämään itsensä ja muuta tällaista mihin kuka tahansa pystyy." Oletusarvoisesti voisi ajatella että normaali ihmisellä kun hän täyttää niin sanotusti normit olisi naisten puolelta myös kysyntää? "Ja sitten ollaan katkeria kun naiset eivät pidäkään elämäntehtävänään kaikkien miesten (tai ainakin tämän tietyn) tarpeiden tyydyttämistä." Eli siis naisten tarpeet pitäisi tyydyttää muttei miesten? "(Ja niillä naisen tarpeilla ja odotuksilla ei näille miehille ole mitään merkitystä.)" Totta helvetissä on mutta se vain on sellainen homma että sinähän juuri sanoit ettet välitä niistä miehen tarpeista ja odotuksista itse yhtään. Sinun mielestäsi siis normimies joka hoitaa asiansa ei ansaitse naista vaan on suorastaan kauheaa kun mies sellaista odottaa. Tästä on tainnut tulla sellaista seksuaalista leikkiä jossa teidän nasiten mielihaluja tyydytetään miten hyvänsä ja sitten tulette tänne vielä valittamaan päälle että joku mies on pettynyt kun ei saa naista? Eikö ole mitään rajaa vai oletko oikeasti noin tyhmä?

Äänestä
  • "Oletusarvoisesti voisi ajatella että normaali ihmisellä kun hän täyttää niin sanotusti normit olisi naisten puolelta myös kysyntää?" Mutta niinhän onkin. Yli 90% suomalaisista miehistä kokee elämänsä aikana av(i)oliiton. Sanoisin, että enemmistö noista on niitä tavallisia miehiä.

    Äänestä

kaunis, nuori nainen on itsestäänselvyys...koska sellaisen puute ajaa kaltaiseni normaalin miehen sairaseläkkeelle ja terroriin.

Äänestä

Kaikki eivät näytä millään erottavan olennaista epäolennaisesta. Mutta omapa on menetyksensä. Niin surullista kuin se toisaalta onkin. Mtta jokainen tekee valintansa itse.

Äänestä

Että miksi naiset ovat oikeutettuja saamaan tarpeensa täytetyksi vain siksi että ovat naisia?

Äänestä
  • naisten tarpeet eivät ole kohtuuttomia. Naiset eivät vaadi mieheltä täydellisyyttä, joten siksi naiset saavat helpommin esim. kumppanin kuin nämä ruikuttajat. Sellainen idiootti, joka on itse susiruma ällöke, ansaitsee olla ilman naista, jos ei muut kuin kauniit kelpaa!

    Äänestä

Jos nyhjöttää ikänsä peräkammarissa tietokoneen ääressä ei mikään ihme ettei tiedä miten maailma toimii.

Äänestä

parasta luopua kokonaan naisiin kohdistuvita ulkonäkövaateista, niin homma alkaa toimimaan. Ja kun nainen ei ole niin kauhean kaunis, niin aloitteiden teotkaan ei jännitä. Ja mikä parasta, niin pakeistakaan ei ole mitään haittaa. Lisäksi, valinnanvaraa on enempi. Periaatteessa kauniit naiset kannattaa raakata heti kättelyssä pois.

Äänestä
  • Iloinen nainen on lähestulkoon aina kaunis näky. Mieliala loistaa kuoren läpi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joillain miehillä kirjoitti:

En oikein ymmärrä näiden tiettyjen miesten ajatusmaailmaa. Se kun tuntuu kulkevan sitä rataa, että he kuvittelevat naisilla (mieluiten nuorilla, hoikilla ja kauniilla) olevan joku velvollisuus ihastua heihin ja tyydyttää heidän seksuaaliset tarpeensa. Siis ihan kuin nainen nähtäisiin vain jonakin esineenä ja palkintona joka tulisi saada itselleen siitä hyvästä, että kykenee esimerkiksi käymään töissä ja elättämään itsensä ja muuta tällaista mihin kuka tahansa pystyy. Ja sitten ollaan katkeria kun naiset eivät pidäkään elämäntehtävänään kaikkien miesten (tai ainakin tämän tietyn) tarpeiden tyydyttämistä. (Ja niillä naisen tarpeilla ja odotuksilla ei näille miehille ole mitään merkitystä.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu