Mikä meikkivoide sopisi melko kalpealle iholle ja mistä sitä voisi ostaa?
Pitäisi olla peittävä. Nyt käytössä Lumenen Natural Code Vanilla-sävy, mutta toivoisin jotain vielä parempaa ehkä.
vaalean ihon meikkivoide
_anniemal_
71288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itse käytän maybellinen Dream matte moussen sävyä 004 champagne. Se on koostumukseltaan vaahtomaista ja hyvin levittyvää. Olen käyttänyt varmaankin viimeiset pari vuotta ja tyytyväinen olen. Iho on tosiaan hyvin vaalea.
No ei sulla kyllä vaaleaa ihoa ole jos menee matte moussen mikään sävy. mä koklasin sitä vaaleinta sävyä ja ei herra jumala ett oli tummaa. oon kyllä kateellinen tummempi ihosille :(( siks oon alkanut käytttää itseruskettavii jotka tosin vaan tukkii ihohuokoset mutt vihaan mun valkosta ihoa. oon niin pöllön näkönen tummilla hiuksilla sekö silmillä ku on semmonen hemmetin valkonen naama.. Ite en oo mitää meikkivoidetta kunnollist löytäny, muttt max factorin lasting performance sävy 100 on suht vaalea :)
Mä olen "alentunut" tummentamaan itteäni vaaleemman puutteessa,mutta kai se siit.Ivoryä kaipaat.Hyviä merkkejä ei ole enää,on vain kaappaushyviä löytötuotteita.NaturalCodessa on yksi vihreä normaali puuteri punoituksen vihertäjä.Se vois sopia sulle,kato Lumenelta.Meikkivoiteeksi etsi non-mineraalista.Mineraaliset on arvaamattomia,jopa läikkiä tulee.
GOSH meikkivoide ja siitä vaalein sävy on todella valkonen. 12,90 emotionit/sokokset/yms
Tilatkaa netistä Buff'd cosmeticsin mineraalimeikki. Ne kaksi vaaleinta sävyä ovat vaaleampia, kuin mitkään, mitä olen marketista tai mistään löytänyt. Itsellä on käytössä sävy Cornsilk, (minulla on sellainen "keltaisenvalkoinen" iho ja kultaisenvaaleat hiukset, tosi vaalean kevään sävytys.) Sävy ei muutu kasvoilla. En ole töissä heillä, tämä ei ole mainos ;)
Tuli tuosta mineraaleista mielen, että natural Code meikkivoiteesta (ja muistakin) saa peittävämmän (ja vaaleammankin halutessaan) sekoittamalla siihen mineraalimeikkiä.
Everydaymineralsilla on myös hyvin vaaleita jauhemaisia meikkivoiteita monessa sävyssä. Toimivat oikein hyvin, ainakin jos sinulla ei ole erityisempiä iho-ongelmia. Sieltä vaan tilaamaan.