Vihaatko autisteja?

Mikä heissä sinua risoo?
6200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

en vihaa mitään. En pidä omasta mielestään hyvistä ihmisistä.

Äänestä

Mutta joskus on hankalaa, kun päivärytmi menee sekaisin minusta riippumatomista syistä ja se taas suistaa autistin raiteiltaan. Sitten vaan ensi tilassa uimahalliin viilentämään omia tunteita: rintaa korokepäätyyn, kroolia matalaan, rintaa korokepäätyyn, kroolia matalaan. Jossain kilsan kohdalla jo helpottaa.

Äänestä
  • sä oot uskomattoman hauska!

    Äänestä

ku ne ohittelee aina moottoritiellä.

Äänestä

En usko,että on ideaa ryhtyä seurustelemaan ihmisen kanssa,jonka mielenterveysongelma ei sovellu yhdessäolollenne.Jos spottaat hiljaisen tyypin tai naisen,voit lähinnä käydä sääkeskustelua hänen seurassaan.Moni suree dumpatuksi tultuaan,kun kesä vie vaikka minne teis kenet.Se voi johtaa autistiseen hämäämiseen.Älä ota henk.koht. morkkauksena kuitenkaan!Yöaikaan ei kande mennä baareihin jos ei ole omaa puhekykyä itsellään.

Äänestä

en tunne silti ketään, mutta vaikka tuntisinkin niin en todellakaan vihaisi. en hyviä ihmisiä voisi koskaan vihata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tadam kirjoitti:

Mikä heissä sinua risoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu