keskipalkka 3000 e/kk

Keskipalkka on 3000 e/kk ! - suomessa 2008/2009 - miehillä 3400 e/kk. Siis älä tyydy vähempään ! - Vaadi aina paljon palkkaa. Meillä turha hallinto ja kallis hallinto nielee paljon rahaa. VAADI SINÄKIN ! Näin saadaan kohtuutta palkkoihin !
6349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lemppaan muten ulos jokaisen vaatijan! Kysyttäessä voi toki palkkatoiveen esittää ja jos sitä työntekijän haussa erikseen kysytään.

Äänestä
  • kehnonlainen. Olet näemmä kuntouttavassa työtoiminnassa ja siksi vittuuntunut. Älä huoli, niin olisin minäkin. Minä olen kuitenkin siinä onnellisessa tilanteessa, ettei minun tarvitse alistua näihin työmarkkinatukipaikkoihin. Tsemppiä sinulle kuitenkin, kyllä se vielä onnenpäivä koittaa kun pääset työelämävalmennukseen; voit sitä kautta työllistyä ns. sosiaalisiin yrityksiin.

    Äänestä

  • mutta uskottavuutesi on kirjoitti:

    kehnonlainen. Olet näemmä kuntouttavassa työtoiminnassa ja siksi vittuuntunut. Älä huoli, niin olisin minäkin. Minä olen kuitenkin siinä onnellisessa tilanteessa, ettei minun tarvitse alistua näihin työmarkkinatukipaikkoihin. Tsemppiä sinulle kuitenkin, kyllä se vielä onnenpäivä koittaa kun pääset työelämävalmennukseen; voit sitä kautta työllistyä ns. sosiaalisiin yrityksiin.

    jotain tuollaista. Mutta sehän johtuu siitä, että osalla on palkka yli 10000 euroa kuukaudessa ja osalla vain 1000 euroa. Tässä kahden henkilön keskipalkaksi tulee 5000 euroa.

    Äänestä

  • muistelen lukeneeni kirjoitti:

    jotain tuollaista. Mutta sehän johtuu siitä, että osalla on palkka yli 10000 euroa kuukaudessa ja osalla vain 1000 euroa. Tässä kahden henkilön keskipalkaksi tulee 5000 euroa.

    jännä juttu, miten päädyt tulokseen?

    Äänestä

Liian korkeita palkkoja maksetaan paljon. Siksi juuri olisi kakkien muidenkin vaadittava liikaa palkkaa ! Liikoja vaatimuksia seuraava konkurssi puhdistaisi korkeita palkoja pois... Ahneutta ei saada kuriin muutoin kuin romuttamalla talous.

Äänestä
  • Ihan totta. Jos menet hakemaan työtä niin palkkatarjous on niin pieni, ettei sitä kehtaa edes tähän kirjoittaa. Sanon vaan, ettäs kehtaavat. Välillä on pakko ottaa nuo nälkäpalkkaiset hommat vastaan ja hankkia lopputili työnantajan antamana. Palkat alle työttömyyskorvauksen. Eikös voitaisi mennä jo lakkoon tai ilmoittaa paikallisessa lehdessä näin suurta palkkaa minulle maksetaan. Vuokranmaksun jälkeen on laskettava minkä verran voi suunnitella syövänsä ja mitkä laskut pitää unohtaa.Jos olet töissä niin millä aikaa sossuun ehdit?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaadi vähintään se ! kirjoitti:

Keskipalkka on 3000 e/kk ! - suomessa 2008/2009 - miehillä 3400 e/kk. Siis älä tyydy vähempään ! - Vaadi aina paljon palkkaa. Meillä turha hallinto ja kallis hallinto nielee paljon rahaa. VAADI SINÄKIN ! Näin saadaan kohtuutta palkkoihin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu