Mikä on peruskoulun idea? Lapset sinne pakotetaan yhdeksäksi vuodeksi istumaan, mutta aikuisia sieltä ei juuri enää löydy.
Onko tämä tehostettua Auvis/Saarilaisten kasvatusta valtion taholta?
Miksi espoolaisisän ei katsottu pystyvän huolehtimaan kuudesta OMASTA lapsestaan, mutta peruskouluopettaja kykenee huolehtimaan moninkertaisesta määrästä?
Perheen lapsia ei pidä erottaa toisistaan. Ihme terroristivaltio, joka tällaista harjoittaa!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200905179605139_uu.shtml
Peruskouluko keskitysleiri?
en hyväksy
3176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että jos tällä palstalla vilahtaa vielä kerrankin alle 18-vuotiaiden alastonkuvia, niin teen ilmoituksen poliisille ja Helsingin kaupungin sosiaalivirastoon. Vielä ehtii ottaa lapsen huostaan ja tässä tapauksessa voisi olla jopa suotavaa.
tuossa Espoon tapauksessa jokaisen lapsen sijoittamista eri paikkoihin sillä, että lapset ovat eri ikäisiä ja tarvitsevat erilaisia virikkeitä. Pitäisi ehkä nostaa kanne Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen siitä, että peruskoulussa on pakotettu samaan luokkaan oppilaita, joiden iät vaihtelivat 8 ja 16 välillä.
UUNO