Työvoimatoimisto lopetettava

Kela voi yhtä hyvin merkitä työttömien nimet korvauslistaan. Päällekkäinen hallinto on hölmöyden huippu. Tietenkään ko. puuhasteluviraston henkilökunnan pätevyys ei riittäisi muuhun kuin omaan työttömyyteen.
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

huolimatta rahaa riittää byrokratian rattaiden pyöritykseen.

Äänestä

joku onkin joskus fuksusti todennut, että kaikki työvoimapalvelut pitäisi hoitua "yhdeltä luukulta". itse moninkertaisena työvoimatoimisto-asiakkaana, olen kanssasi samoilla linjoilla tässä asiassa. Mitä hyötyä työvoimatoimistosta? Koskaan en ole sitä kautta työtä saanut. Netissä on tänä päivänä kymmenittäin erilaisia eilakaisla ja monster -palveluja, joiden kautta työtön voi hakea/katsoa työpaikkoja. Kela tosiaan voisi ottaa kontolleen "työttömäksi merkitsemisen".

Äänestä

Nyt on TE-toimistot ja tosi hyvät työvoiman palvelukeskukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhjää puuhastelua kirjoitti:

Kela voi yhtä hyvin merkitä työttömien nimet korvauslistaan. Päällekkäinen hallinto on hölmöyden huippu. Tietenkään ko. puuhasteluviraston henkilökunnan pätevyys ei riittäisi muuhun kuin omaan työttömyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu