miten heille vastaat? Vai onko joku noista ryhmä jolle et vastaa ollenkaan?
PUSKAT, FEIKIT JA REKATUT
5
100
Vastaukset
kuten myös rekatuille.
- random_N
Feikkejä tuskin tunnistan. Puskille ja rekatuille vastaan. On myös nimimerkkejä, joiden juttuja en lue ja joille en sitten myöskään vastaa.
- en sovellu sulle
Ärjyt miehet, kiimaiset kissat.Toivon mukaan "löytävät" toisensa.Itse kaipaan outcast-rekkaa otsaani-tai siis mieluummin "vip insider".Täten tavisten koskemattomissa.Joking..
että rekatulle vastaan kuin ihmiselle jonka "tuntisin" (?) aiempien viestien perusteella, jotka hän on rekattuna kirjoittanut. Puskat ja ns. feikit ovat samaa porukkaa sikäli että heille vastaan tai kommentoin asiasisällön mukaan, en ala edes spekuloimaan kuka hän mahdollisesti "oikeasti" on, kun eihän sillä pitäisi olla väliä. ja asiaahan on täysin mahdotonta tietää. Vastauksenhan pitäisi olla sama vastaa kenelle hyvänsä. En siis mieti onko joku oikeasti vaikka nainen/mies niinkuin nikki tai kirjoitus "väittää" vaan vastaan vain asiaan. Täällähän on suotu mahdollisuus myös esittää mielipiteitään ilman rekattua nikkiä ja hyvä niin. Ei kaikkeen keskusteluun tarvitse omaa nikkiään sotkea. Sama se kuka sanoo, tärkeintä on mitä sanotaan.
Erikseen sitten jotkut rekattuja nikkejä käsittelevät aloitukset. Niihin keskusteluihin pyrin enimmäkseen olemaan vastaamatta. Joskus tosin vasta myöhemmin huomaan että aloitus on tehty rivien välistä käsittelemään jonkun persoonaa.. Sellaiset luonnehdinnat ovat lähinnä palstantäytettä, joskus ihan hauskoja, mutta eivät useinkaan kovin mielenkiintoisia.- kiitos tästä
Mikään ei ole niin naurettavaa ja pentumaista kuin jatkuvat arvailut kuka on puskassa. MITÄ VÄLIÄ?? Asia ratkaisee, ei kirjoittaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1002202
- 1291408
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231380Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291328- 681233
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371048- 89975
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56934- 122811
- 82786