ajattelin / haaveissa on ollut hankkia klitorisläväri. millaisia kokemuksia muilta löytyy, onko kivulias laittaa ja paraneeko nopsaan? jonkun verran olen etsinyt tietoa, mutta kokemukset on aina kokemuksia..
entäpä paljonko on ottaminen maksanut ja missä ootte ottanu lävistyksen?
entäpä paljonko on ottaminen maksanut ja missä ootte ottanu lävistyksen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
ottamassa. Klitoris on äärimmäisen herkkä elin, joka vaurioituu helposti lävistämisestä, eikä sitä juuri lävistä kuin hard-core-ihmiset hard-core-ihmiselle. Lävistyksen onnistuminen riippuu tekijästä ja klitoriksen koosta, ja osalle on jäänyt pysyviä hermovaurioita.
Klitoriksen huppua sen sijaan lävistetään paljon ja veikkaan että sinäkin olet tämän lävärin perässä. Kyseessä on siis lävistys nimeltään clithood, joka voidaan tehdä vertikaalisena tai horisontaalisena klitoriksen kiertävään huppuun, joka on ainoastaan ihoa, ei hermokudosta. Ei ole kivulias laittaa ja paranee muutamassa päivässä, kunnolla alle kuukaudessa.
Olen ottanut omani Harnessilla, olin tyytyväinen sekä lävistykseen että lopputulokseen. Suosittelen paikkaa lämpimästi. http://www.yazka.com/clithood.htm
Ei sattunut korvien rei'ittämistä enempää ja parani äärimmäisen nopeasti, on todella nätti eikä ole 4 vuoden aikana kertaakaan ärtynyt tai tulehtunut. Ainoa negatiivinen puoli on, että kivelliset korut menevät nopeahkosti pilalle, kun koristekiven alle menevä vesi samentaa kivet.
kävin ottamassa :) Kovasti mietin trianglea, mutta sitä ei lävistäjä suositellut. Tähän clithoodiin oon kyllä tosi tyytyväinen, eikä sen laittaminen kovin paljoa sattunut. Suosittelen! :)
Miksi lävistäjä ei suositellut? Eikö pystynyt vai eikö se vaan osannut?
moi!
itse kävin pystysuunnassa olevan banaanikorun laitattamassa klitoriksen huppuun toissakesänä.
tottakai se kirpaisi, mutta kipu loppui heti ja vertakin tuli huiman yhden pisaran verran ;)
muista lävistyksistä poiketen koru ei vuotanut minkäänlaisia nesteitä paranemisprosessin aikana. ehkä 2-3 päivää oli hieman kosketusarka eikä mitään kipuja. ihankuin se aina olisi ollut siinä :))
liian painava/ohut koru saattaa aiheuttaa uloskasvamisen, ja sehän ei sitten ole nättiä... asiantunteva lävistäjä osaa kertoa näistä riskeistä tarkemmin ja suositella juuri sinun rakenteisiisi sopivaa korua. korusta saa ihan uudenlaisia väristyksiä seksielämään, kun sitä opettelee ropeltamaan!
pääkaupunkiseudulla liikkeessä otin, sata euroa oli hintaa (aika ryöstöä) sisältää korun ja tarvittaessa uuden korun parantumisen jälkeen.