Kertokaa jokin yksityiskohta...

päivästänne!
13182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

..koiriani kovalla ukkosella ja kaatosateella! =)

Äänestä
  • paistaa niin istut päätteellä. Ei mee järkeen.

    Äänestä

  • kun aurinko kirjoitti:

    paistaa niin istut päätteellä. Ei mee järkeen.

    ..aurinko täällä....

    Ja sitä paitsi pidän ukkosesta ja kunnon sateesta! =)

    Ja kohta on taas mentävä muihin hommiin...

    Äänestä

tänään rakentanut kaksi sähkökeskusta, jotka liitetty sähkömoottoreihinja ohjelmoitavan logiikan niitä keskuksia ohjaamaan. Ohjelmoitavan logiikan ohjelmointi on vielä vähän kesken, mut taidan jatkaa huomenna vasta sitä. Anoppilaan syömään mennään kersojen kans polkkareilla ja siitä sit jatketaan jätskille.

Illalla vois ottaa vaikka pari olutta ja rillailla.

Äänestä

pizzan.

Äänestä

kaupassa oli kauan kaipaamaani tuotetta :)

Äänestä

Tyttäreni alkoi leipoa täytekakkua, jota varten hän raastoi sitruunankuorta. - Jonkin ajan kuluttua keittiöstä alkoi kuulua itkun tihrustusta ja menin katsomaan mikä oli hätänä. - Olihan se surullista, kun olin itse epähuomiossa kipannut pojan maksalaatikon tähteet ruokailun jälkeen siihen epämääräisen mössön sekaan eli sitruunankuoriraasteen päälle. - Saatiin sitä sentään vähän eroteltua, eikä varmaan vieraat huomenna huomaa, vaikka kakku maistuisikin vähän maksalaatikolle, eihän :)

Äänestä
  • pientä poikaparkaasi. Nyt sun pitää hoivata ja helliä sitä normaalia enemmän.
    JA MUISTA, kun poikasi tekee mokan - ajattele sitä maksalaatikkokakkua ennen kuin menet torumaan!
    ;)

    Äänestä

  • FiliaFerusFabulosus kirjoitti:

    pientä poikaparkaasi. Nyt sun pitää hoivata ja helliä sitä normaalia enemmän.
    JA MUISTA, kun poikasi tekee mokan - ajattele sitä maksalaatikkokakkua ennen kuin menet torumaan!
    ;)

    moka, siis tyttöparkaasi. Olen nukkunut vain tunnin aamuvarhaisella ja tulin juuri Ruotsista. On univelkaa ja ajatukset aivan sekaisin. Anteeksi.

    Äänestä

  • FiliaFerusFabulosus kirjoitti:

    pientä poikaparkaasi. Nyt sun pitää hoivata ja helliä sitä normaalia enemmän.
    JA MUISTA, kun poikasi tekee mokan - ajattele sitä maksalaatikkokakkua ennen kuin menet torumaan!
    ;)

    Taitaa se mokailu olla enemmän mun alaani...

    Joo, ja koitan muistaa :D

    Äänestä

luopua rakkaasta ihmisestä. Toivon hänen jonain päivänä ymmärtävän ratkaisuni.

Äänestä
  • voimia päätöksen pitämiselle

    Äänestä

Ruotsista. Ostin sieltä kaksi mintunvihreää aluslakanaa kaiken muun lisäksi. Ostin myös kaksi housuhenkaria, jossa on monta tasoa housuille.
Ruotsissa oli kaunis aurinkoinen päivä ja ihmiset olivat ystävällisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Odottavan aika kirjoitti:

päivästänne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu